Zamek w Chęcinach, czyli świętokrzyska twierdza wciąż w dobrym stanie. Sprawdź, czy warto się tam wybrać i ile czasu powinieneś zarezerwować na tę atrakcję.

Zamek w Chęcinach

 Muzeum Historii Kielc w Kielcach

 18 miejsc, które warto zobaczyć w Kielcach

 Oceanika w Chrustach

Świętokrzyska twierdza

Podczas naszej wycieczki do województwa świętokrzyskiego udało nam się zwiedzić naprawdę wiele miejsc. Zaczęliśmy od Chrustów, następnie mieliśmy w planach Dworek Sienkiewicza w Oblęgorku, ale niestety droga była nieprzejezdna. Pierwszego dnia udało nam się także zobaczyć Zamek w Chęcinach, któremu postanowiłyśmy poświęcić dzisiejszy wpis. Na dole znajduje się parking oraz dość sporo budek z pamiątkami, które zobaczymy także wspinając się na zamek. Po drodze ujrzymy także drewniane figury władców Polski, co z pewnością umili nam dość żmudną wspinaczkę.

Zamek w Chęcinach

Według danych, można wnioskować, że zamek powstał pod koniec XIII wieku, jednak w późniejszym okresie czasy świetności miał już za sobą. W latach 2013-2015 miała miejsce rewitalizacja zamku, która z całą pewnością wpłynęła na jego teraźniejszy wygląd. Do zwiedzenia mamy wieżę, duży dziedziniec oraz lochy, w których możemy zobaczyć nawet jakiegoś nieszczęśnika. Na placu znajduje się także studnia, do której można wrzucić pieniążek, mający oznaczać, że wcześniej czy później znów uda nam się dotrzeć w to miejsce. Zamek w Chęcinach nie jest może atrakcją, którą chciałybyśmy odwiedzać wielokrotnie, jednak zasługuje na to, by zajrzeć tam choć raz. Spokojnie spędziłyśmy tam ponad godzinę. Trzeba przyznać, że droga pod górę w pewnym momencie wydawała się bardzo męcząca, jednak widoki rozciągające się z góry skutecznie nam ten wysiłek wynagrodziły.

Co warto zobaczyć w Świętokrzyskiem?

Jak już może wiecie, od kilku lat planowałyśmy wrócić do województwa Świętokrzyskiego, gdzie w 2007 roku spędziłyśmy kilkanaście dni w czasie zlotu w Kielcach. Udało się nam tego dokonać w październiku ubiegłego roku, gdzie przez łącznie 6 dni zwiedzałyśmy południe naszego kraju oraz udałyśmy się na 2-dniową wycieczkę do Lwowa. Uwielbiamy góry, choć raczej w młodości za nimi nie przepadałyśmy. Oceanika w Chrustach, Ruiny Huty ,,Józef” w Samsonowie, rynek w Kielcach, muzea, mniej i bardziej atrakcyjne, widok gór, wypoczynek, przygoda. To wszystko sprawiło, że z ogromną chęcią, mimo wyczerpania dreptałyśmy pod górę. Zamek w Chęcinach należy koniecznie zaznaczyć na liście obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w Świętokrzyskiem. Zgadzacie się?

Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach  Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach

Zobacz także