Zamek Królewski w Krakowie to miejsce obowiązkowe na kultowej mapie miejsc do odwiedzenia w stolicy Małopolski. My także postanowiłyśmy się tam wybrać.

Zamek Królewski w Krakowie

 Muzeum Historii Fotografii w Krakowie

 Park Krakowski w Krakowie

 Restauracja Portobello w Krakowie

Zamek Królewski w Krakowie

Zamek Królewski w Krakowie to miejsce tak znane, że nie warto znów o tym pisać. Warto jednak napomknąć kilka słów o tym, że w zeszłe wakacje miałyśmy okazję odwiedzić go ponownie. Najpierw idziemy pod górę, a potem to już możemy zachwycać się i napawać oczy pięknymi widokami z tarasu. Oczywiście nie możemy zapomnieć o zobaczeniu smoka wawelskiego 🙂

Zamek Królewski w Krakowie

Zamek Królewski w Krakowie

Zamek Królewski w Krakowie

Zamek Królewski w Krakowie

Nieopodal Sukiennic, Barbakanu i Rynku

Zamek Królewski w Krakowie jest usytuowany niemalże w centrum miasta. Bardzo niedaleko stamtąd do Sukiennic, Barbakanu, Rynku, czy dzielnicy Kazimierz. Tę ostatnią po części widziałyśmy, przebywając w innym rejonie miasta. Podczas naszej wycieczki do Krakowa skupiłyśmy się raczej na mniej szablonowych miejscach, które udało nam się odwiedzić. Te sztampowe zostawiłyśmy sobie na inną okazję. Jakby nie było, wyczerpała nam się bateria w aparacie. Potraktowałyśmy to jako znak od losu, że to już koniec naszej wycieczki, tym bardziej, że był to trzeci dzień naszej podróży i mimo poruszania się po mieście autobusami byłyśmy już bardzo zmęczone. Inne atrakcje na Rynku zostawiamy więc sobie na kolejną wizytę. Przynajmniej będziemy miały pretekst by znów tam pojechać, choć czas podróży jest zabójczy.

Zamek Królewski w Krakowie

Zamek Królewski w Krakowie

Prosto z Kopca Kościuszki

Na Kopiec Kościuszki w Krakowie można wejść dwoma drogami. W pierwszą stronę wybrałyśmy tę bardziej krętą, ale także niebezpieczniejszą, gdyż rzadziej uczęszczaną przez turystów. Z powrotem wybrałyśmy się drogą asfaltową, wychodząc niemalże prosto na pętlę tramwajową. Po sprawdzeniu przystanków pojazdów udałyśmy się w wiadomym kierunku. Zamek Królewski w Krakowie wzywał nas całą swoją okazałością. Zanim jednak tam dotarłyśmy, dość długo musiałyśmy naczekać się na tramwaj, który niestety nie chciał jechać zgodnie z rozkładem jazdy. Musiałyśmy więc jechać z przesiadką. Nie mamy pojęcia, czy numer, na który czekałyśmy, w ogóle kiedykolwiek stamtąd odjechał. Zamek Królewski w Krakowie to sztampowe miejsce, które warto odwiedzić, by mieć po latach co wspominać.

Zamek Królewski w Krakowie

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także