Można mówić o dwóch sytuacjach – pociągach z wyznaczoną miejscówką oraz tych, gdzie dostęp do miejsc jest otwarty. Zajmuj opłacone miejsce – to dobrze o Tobie świadczy.

Zajmuj opłacone miejsce

 Migawki z Kudowy-Zdroju

 Przeżywanie chwil a zdjęcia

 Znajomość języków obcych a podróże

Pociągi TLK specjalnie rezerwujemy wcześniej

Nie po to kupujemy wcześniej bilety na TLK z wyznaczonym miejscem (najbardziej lubimy pod oknem), żeby po wejściu do przedziału okazało się,  że,  sorry, ale na naszym miejscu już ktoś siedzi. Właściwie nam to nie przeszkadza, nie będziemy też zmieniać całego ustawienia pociągu, żeby usiąść konkretnie na wykupionym miejscu.  Problem pojawia się jednak w chwili, gdy wchodzi nowa osoba i ona MUSI zająć swoją miejscówkę. I zaczyna się przeglądanie bagaży, przepychanie w ciasnym przedziale. A czy nie prościej byłoby po prostu zająć swoje miejsce?

Pociąg Regio, czyli bitwa o miejsce

Druga sytuacja to pociągi Regio i ich pochodne, gdzie nie mamy wskazanego miejsca, na którym musimy usiąść. Wszystko jest w porządku do momentu,  gdy wewnątrz znajduje się mało ludzi. Są wolne miejsca, każda osoba zajmuje najlepiej cztery. Bo wiecie, kurtka musi siedzieć. Plecak nie może być gorszy. A ostatnie miejsce niech będzie, w razie czego, na nogi. Zabawna w jakiś sposób sytuacja pojawia się wtedy,  gdy ludzie wchodzą,  końca nie widać,  przechodzą przez kolejne wagony, a tam nie ma miejsca. Nie. Nagle tyle osób się nie dosiadło. Nikt nie pomyśli nawet, żeby swoje bagaże położyć na swoim miejscu, a pozostałe trzy oddać do dyspozycji innych pasażerów. Ale po co? Zajmuj opłacone miejsce, inni też mają prawo usiąść.

Zajmuj opłacone miejsce

Nie zrozumcie nas źle.  Nie jesteśmy też święte w tej kwestii. Lubimy mieć miejsca obok siebie wolne, jednak, gdy tylko widzimy, że zaczyna robić się tłok,  ludzie nie mają gdzie usiąść (a przecież zapłacili za miejsca siedzące), ściskamy się na jednym siedzeniu, nie zajmując niepotrzebnie dodatkowego. Poza tym, nie patrząc już na opłacone miejsce, kultura osobista wymaga tego, żeby to człowiek siedział, a nie jego bagaż.

Pomyślcie, zanim zajmiecie kilka siedzeń

Następnym razem więc, gdy będziecie jechać pociągiem i pomyślicie sobie: A, usiądę sobie pod oknem, będę miał lepszy widok lub Zajmę dodatkowe miejsca, co mi tam, przypomnijcie sobie ten wpis.  I zajmijcie określone na bilecie miejsce albo też jedno siedzenie. Zajmuj opłacone miejsce – to dobrze o Tobie świadczy. Twój bagaż nie potrzebuje wygodnego fotela. Równie dobrze będzie mu na ziemi lub specjalnie przygotowanej półce.  Serio.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także