Podobno Disqus to ułatwienie dla blogerów. Myślę, że dla czytelników także. Zainstaluj Disqus, nie czekaj aż czytelnicy przestaną komentować.
Tajniki pracy blogera: Zainstaluj Disqus

 Czy networking jest potrzebny?

 Zainstaluj Disqus

 Serwisy społecznościowe

Tajniki pracy blogera to nasz autorki cykl, w którym w prosty i przejrzysty sposób dzielimy się wiedzą zdobytą przez 3 lata blogowania. Poruszamy w nim tematy reklamy, marketingu, budowania swojej społeczności.

Zainstaluj Disqus. Zajmie Ci to chwilę

Zainstalowanie tego systemu komentowania to naprawdę niewiele czasu. Na Bloggerze trzeba z tym trochę podobno pokombinować, na WordPressie wystarczy zainstalować wtyczkę. Założenie konta to kilka chwil. Dodajemy awatar, wpisujemy adres bloga. I voila! Możemy zacząć naszą podróż po innych blogach.

To wygodne

Korzystamy albo z komputera stacjonarnego, albo z laptopa. Niezależnie od tego, kiedy, gdzie i ile czasu na to poświęcamy cały czas jesteśmy zalogowane automatycznie na swoim koncie. Dziennie przeglądamy kilkadziesiąt blogów. Częściej czytujemy wszystko naraz, jednak średnia i tak wychodzi pewnie ok. 20 artykułów na dzień. Szczerze mówiąc, o wiele przyjemniej komentuje nam się tam, gdzie nie musimy wpisywać swoich danych za każdym razem. Jeżeli po odświeżeniu strony pola zostają wypełnione, ok. Gorzej, jeżeli za każdym razem musimy wpisywać email, nick i adres strony ponownie.

Nie musisz tego umieć

Wiecie pewnie, że do spraw technicznych mamy dwie lewe ręce. Jednak, jak już pisałyśmy we wpisie czy networking jest potrzebny, nie musimy wszystkiego potrafić. Wystarczy, że znamy osoby, które mogą nam w tym pomóc. I tym oto sposobem za kwotę bodajże 30 złotych Disqus pojawił się na naszym blogu. Dla nas to niewielki koszt, patrząc z perspektywy czasu, a wygoda ogromna.

Wiesz, kiedy ktoś Ci odpowie

Nie mamy nic do tradycyjnych systemów komentowania, jednak ostatnio (na szczęście!) coraz popularniejsze staje się odpowiadanie na komentarze. A my, wiecie, jesteśmy trochę leniwe i nie chce nam się zaglądać po raz wtóry na blogi, żeby sprawdzić, czy autor przypadkiem nam odpowiedział. W Disqus nie ma tego problemu – powiadomienia o odpowiedziach pojawiają się w Twoim panelu, a mogą nawet przyjść na Twojego e-maila!

Mogą być jakieś problemu przy eksporcie komentarzy z Bloggera na Disqusa, jednak, według nas, lepiej stracić kilka komentarzy i zyskać wygodę komentowania, niż zostać z mało dogodnym systemem komentowania.

Zobacz także:

#1 Pozyskiwanie nowych czytelników

#2 Czy networking jest potrzebny?

#3 Serwisy społecznościowe

#4 Nie wszystko musisz robić sam

#5 Zainstaluj Disqus

Poprzedni artykuł

Sistersowe polecajki #9

Następny artykuł

Sistersowe polecajki #10

Zobacz także