Zmień tryb życia na bardziej przyszłościowy. Zacznij oszczędzać. Tak naprawdę nigdy nie wiesz, kiedy nadejdzie czas, by nieco nadszarpnąć budżet przeznaczony na ,,czarną godzinę”.

Zacznij oszczędzać

 Dlaczego samochody najlepiej kupować pod koniec roku kalendarzowego?

 Szeroka oferta gadżetów reklamowych

 Niepłacący klient to zmora

Rozrzutność = drugie imię niektórych z nas

Bardzo często słyszy się, jak niektóre osoby mówią o sobie, że na drugie imię mogłyby mieć rozrzutność, bojaźliwość, złota rączka. Tak naprawdę możemy przypisać sobie naprawdę różne cechy. Nie zawsze jednak jest tak, że rozrzutność jest cechą każdego z nas. Od kiedy pamiętamy to Paulina szybciej traciła pieniądze w chwili, gdy Martyna starannie odkładała każdy grosz. Jak to jednak w życiu bliźniąt bywa, równowaga musiała zostać zachowana i czasem jedna przeciągnęła drugą na swoją stronę 🙂 Obecnie staramy się żyć rozważnie.

Zacznij oszczędzać

Wychodzimy z założenia, że lepiej zacząć oszczędzać już teraz. Nigdy tak naprawdę nie wiemy, kiedy odłożone pieniądze mogą nam się przydać. Oczywiście, że czasem wyskoczą niezapowiedziane wydatki, jak wizyta u lekarza, nowe leki, potrzeba kupienia nowych butów, czy odzieży, bo stare już się nie nadają. Nie jesteśmy w stanie także przewidzieć, ile np. uda nam się zarobić w danym miesiącu, dlatego staramy się tak gospodarować pieniędzmi, by wystarczyły nam na cały miesiąc. Bardzo fajnie jest, jeśli uda nam się jeszcze co nieco odłożyć. Pamiętajcie o tym, że od razu nie muszą być to duże sumy. Nawet 100 złotych miesięcznie w rezultacie rocznym daje ponad tysiąc.

Zmień tryb życia na bardziej przyszłościowy

Jaki to tryb bardziej przyszłościowy? Naszym zdaniem taki, w którym nie musimy się martwić o to, za co przeżyjemy od pierwszego do pierwszego. Chwytamy się naprawdę różnych zleceń, bardziej i mniej dochodowych. Wychodzimy z założenia, że żadna praca nie hańbi, a dodatkowe pieniądze zawsze się przydadzą. Niektórzy za parę złotych by nie robili, a my też podejmujemy się takich zadań. Często robimy też coś wolontariacko, gdyż żal nam wszystkich tych, którzy potrzebują naszej pomocy, a nie mogą sobie na nią pozwolić. Ważne jest by w tym wszystkim pamiętać, że nie pieniądze są najważniejsze. Zacznij oszczędzać, ale rób to z głową, bo czas na odpoczynek też jest potrzebny.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także