Są takie miejsca, w których byłaś raz, a jednak, mimo upływu czasu, wciąż marzysz o tym, by tam wrócić. Dziś właśnie o nich. Zachodniopomorskie pełne smaku jest, chyba nigdy w to nie wątpiłaś?

Zachodniopomorskie pełne smaku

 Domek Kata w Koszalinie

 Wycieczka do Szczecina

 Bulwar Piastowski w Szczecinie

Zachodniopomorskie pełne smaku jest. Odwiedziłyśmy dotychczas jedynie dwa miasta w tym województwie, gdzie udało nam się coś zjeść. ,,Coś” nie jest tu określeniem właściwym. To była czysta poezja smaku. Choć niebawem miną 2 lata od tej podróży wciąż obiecujemy sobie, że w tym roku już na pewno znów wrócimy do Szczecina i Koszalina. Jeśli chodzi o ten pierwszy, ma on podobno fantastyczną trasę podziemną. To prawda? Uwielbiamy tego typu atrakcje. Doba musiałaby mieć tylko jakieś 48 godzin, firma musiała sama na siebie zarabiać, a my wciąż byśmy jeździły, a potem śniły po nocach o pysznościach Zachodniomorskiego. Ciekawa jakich? Już piszemy.

 Park Caffe w Koszalinie

W Koszalinie bywałyśmy pewnie jako dzieci, bo mamy tam rodzinę. Niewiele jednak wtedy zwiedzałyśmy, o ile pamiętamy, skupialiśmy się raczej na miejscu docelowym. Okazało się jednak, że to miasto ma wiele do zaoferowania, zarówno pod względem turystycznym, jak i kulinarnym. Wisienką na torcie, którą postanowiliśmy odwiedzić okazał się Park Caffe w Koszalinie. Miejsce urokliwe, to klubokawiarnia połączona z cukiernią. Na miejscu serwują desery, przepyszne lody. Jak widzicie na zdjęciu poniżej, znajduje się tam także kącik dla dzieci. Miejsce znajdujące się niedaleko centrum. Warto więc dać mu szansę, gdybyś była w okolicy. Naprawdę warto.                Zachodniopomorskie pełne smaku

 Restauracja Zamkowa w Szczecinie

Miejsce z tradycją i klasą. Początkowo obawiałyśmy się nieco cen. W końcu nazwa zobowiązuje. Tymczasem okazało się, że restauracja Zamkowa w Szczecinie wcale nie odstrasza pod tym względem. Dwa lata temu była akurat częściowo w remoncie, nie przeszkodziło to jednak przyjmować gości. Wewnątrz znajduje się przestronne wnętrze z dużą ilością stolików. Serwują przystawki, dania główne, desery, różnorodne napoje. Często odbywają się tam bale, czy inne imprezy zorganizowane. Jeżeli chodzi o jedzenie, skusiłyśmy się na coś słodkiego, bowiem później miałyśmy w planach przepyszny obiad. Ciasta były rewelacyjne! Zamówiłyśmy wszystkie dostępne 3 rodzaje i wszystkie okazały się wyśmienite. Mogąc wnioskować, pozostałe dania także nie powinny mieć gorszego poziomu.

Zachodniopomorskie pełne smaku

 Wół i Krowa w Szczecinie

Miejsce, na temat którego czytałyśmy pochwalne peany. Postanowiłyśmy więc same sprawdzić, czy zachodniopomorskie pełne smaku jest. Okazało się, że lokal znajduje się w jednej z bocznych uliczek, nie przeszkadza to jednak prawdziwym głodomorom tam docierać. Powierzchnia lokalu jest stosunkowo mała, jednakże podawane dania skutecznie rekompensują ten fakt. Burger z serem i sosem żurawinowo-chrzanowym sprawił, że rok temu planowaliśmy obóz pod Szczecinem, byle tylko znów móc go zjeść. Ostatecznie wylądowaliśmy w Białej, ale Wół i Krowa z pewnością zaczekają na naszą wizytę. Z tak przepysznym jedzeniem nie mogą narzekać na brak gości!

Zachodniopomorskie pełne smaku

Zachodniopomorskie pełne smaku – zgadzasz się? Jakie przepyszne miejsca Ty nam polecisz?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także