Toruń to bardzo urokliwe miasto. Właściwie przez przypadek znalazłyśmy się w nim na studiach, a wcześniej nie bywałyśmy w nim zbyt wiele razy. Za co kochamy Toruń?

Za co kochamy Toruń?

 Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu

 Dolina Marzeń w Toruniu

 Panorama Torunia w dzień i w nocy

Za co kochamy Toruń?

Toruń to przede wszystkim stare, klimatyczne kamienice. Może nie znamy się na architekturze, jednak stare budowle nam się podobają. Co prawda znamy głównie okolice starówki i rynku, jednak nawet na tym małym obszarze jest to już widoczne. W innych częściach miasta też pewnie można znaleźć prawdziwe perełki w postaci starych budowli.

Za co kochamy Toruń? Za nieograniczona ilość lokali to coś co zdecydowanie działa na plus tego miejsca. Nie musimy chodzić po kilka razy do tych samych miejsc, choć mamy kilka swoich ulubionych. Różnorodność dań w danym lokum jest ogromna. Bez problemu możemy zjeść danie, na które mamy danego dla ochotę w tej restauracji, czy innej. Gdzieś na pewno będą ją serwować w menu.

Za co jeszcze?

Rozrywki, kino. Co prawda w wielu większych miastach jest kino, jednak w Toruniu mamy tam dość blisko. Nie oznacza to, że jesteśmy tam raz w tygodniu, bo rzadko kiedy emitują coś, na co chcemy poświęcić 30 złotych. Jeśli jednak już się tam wybierzemy zawsze nam się podoba. Toruń to także inne rozrywki – koncerty, jarmarki, jest w czym wybierać.

W Toruniu można spotkać wielu blogerów. Praktycznie nawet bardzo się nie starając możemy wejść na ulicy na kolegę po fachu. Jest organizowanych dużo spotkań towarzyskich, w których można wziąć udział i poznać nowe osoby. Możemy się także spotykać na własną rękę z innymi ludźmi, super!

Wszędzie blisko

Naszym zdaniem w mieście jest ,,wszędzie blisko”. Być może to tylko nasze odczucie, bo w Bydgoszczy mieszkałyśmy na obrzeżach, ale w Toruniu do wielu miejsc wartych uwagi można dotrzeć piechotą. Przy okazji po drodze możemy podziwiać piękne widoki,których tutaj naprawdę nie brakuje.

Za co kochamy Toruń? Na to pytanie już znacie odpowiedź. A za co Wy kochacie swoje miasta?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także