Wystawa niedaleko Klasztoru Benedyktynek w Grudziądzu nie znajdowała się na naszej liście miejsc do odwiedzenia, jednak też poświęciłyśmy jej kilka chwil.

wystawa-niedaleko-klasztoru-benedyktynek-w-grudziadzu

Zaczęło się od Błoni Nadwiślańskich

Błonia Nadwiślańskie z całą pewnością były na naszej liście miejsc do odwiedzenia w Grudziądzu. Gdy już się na nich znalazłyśmy nie byłyśmy pewne, czy idąc cały czas w lewo dotrzemy do jakiegoś głównego chodnika, skąd uda nam się trafić na rynek. Przechodnie też nie potrafili nam na to pytanie odpowiedzieć, choć zmierzali od strony interesującego nas kierunku. [Dziwne?] W końcu jednak postanowiłyśmy zaryzykować i tym sposobem naszym oczom ukazała się wystawa niedaleko Klasztoru Benedyktynek w Grudziądzu.

Wystawa niedaleko Klasztoru Benedyktynek w Grudziądzu

Wystawa niedaleko Klasztoru Benedyktynek w Grudziądzu znajdowała się na samym końcu naszej trasy. Była ona poświęcona filmowi ,,Tatarak” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

“Tatarak”, film oparty na opowiadaniu Jarosława Iwaszkiewicza, wydaje się na początku subtelną i wzruszającą historią o niemożliwej miłości, jednak Andrzej Wajda idzie dalej, tworząc wielowymiarową opowieść o miłości, która przychodzi za późno, i o śmierci, która zawsze przychodzi za wcześnie.

Choć minęło już sporo czasu od naszej grudziądzkiej wycieczki, filmu nadal nie udało nam się obejrzeć. Niemniej, nie można odmówić wystawie, że była mało interesująca.

Muzeum im. ks. Władysława Łęgi

Wystawa wystawą, jednak tuż obok znajdowała się fontanna i ,,most” z kłódkami, a gdy udałyśmy się pod górę trafiłyśmy na Muzeum im. ks. Władysława Łęgi w Grudziądzu. Niestety, jak dowiedziałyśmy się na miejscu, w poniedziałki jest ono nieczynne. W inne dni chętnie przyjmuje wszystkich zwiedzających. Muzeum składa się z kilku oddziałów, oddalonych od siebie o co najwyżej kilkaset metrów. Z tego co nam wiadomo, bilet można kupić na każdą atrakcję oddzielnie lub łączony. My podczas kolejnej wycieczki do Grudziądza z pewnością skusimy się na tę drugą opcję. Wracając jednak do głównego tematu wpisu, wystawa niedaleko Klasztoru Benedyktynek w Grudziądzu z całą pewnością już nie istnieje, jednak warto zwrócić na nią uwagę choć za zdjęciach.

wystawa-niedaleko-klasztoru-benedyktynek-w-grudziadzu3

wystawa-niedaleko-klasztoru-benedyktynek-w-grudziadzu4

wystawa-niedaleko-klasztoru-benedyktynek-w-grudziadzu5

wystawa-niedaleko-klasztoru-benedyktynek-w-grudziadzu6

wystawa-niedaleko-klasztoru-benedyktynek-w-grudziadzu7

wystawa-niedaleko-klasztoru-benedyktynek-w-grudziadzu8

wystawa-niedaleko-klasztoru-benedyktynek-w-grudziadzu9

wystawa-niedaleko-klasztoru-benedyktynek-w-grudziadzu11

wystawa-niedaleko-klasztoru-benedyktynek-w-grudziadzu12

wystawa-niedaleko-klasztoru-benedyktynek-w-grudziadzu14

wystawa-niedaleko-klasztoru-benedyktynek-w-grudziadzu15

wystawa-niedaleko-klasztoru-benedyktynek-w-grudziadzu16

Poprzedni artykuł

Muzeum Zabawek w Gdańsku

Następny artykuł

Blurby poznańskie 6D

Zobacz także