Gdy tylko Martyna znalazła informację, że wystawa klocków Lego w Karpaczu (ul. Konstytucji 3 Maja 24) jest otwarta przez cały rok, wiedziałyśmy, że będzie to jeden z punktów naszej listy miejsc do odwiedzenia.

Wystawa klocków Lego w Karpaczu

 Park Bajek w Karpaczu

 Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu

 Świątynia Wang w Karpaczu

Lego nie tylko dla chłopców

Przyznajcie sami, które dziecko nie lubi klocków Lego? My chyba takiego nie znamy. Gdy byłyśmy małe, nie były one jeszcze aż tak rozpowszechnione, ich ceny były wysokie, niemniej jednak miałyśmy po małym zestawie, z którego powstawały jakieś kosmiczne pojazdy. Jak więc widać na naszym przykładzie, Lego to nie tylko domena chłopców. Dziewczynki też mogą budować, a nawet podziwiać budowle stworzone z klocków Lego.

Wystawa klocków Lego w Karpaczu

Wystawa klocków Lego w Karpaczu

Wystawa klocków Lego w Karpaczu

Wystawa klocków Lego w Karpaczu

Kiedyś byłyśmy już na wystawie czasowej, która miała miejsce w Bydgoszczy. Wiedziałyśmy więc mniej więcej, czego możemy się spodziewać. Ulgowy bilet wstępu to koszt 8 złotych. Za kilkanaście, czy kilkadziesiąt minut rozrywki nie jest to, naszym zdaniem, zbyt wygórowana cena. Mechanizm jest łatwy – wciskamy odpowiedni przycisk i budowla zaczyna żyć poniekąd swoim życiem. Samych eksponatów jest kilkadziesiąt, a wśród nich znajdują się te znane nie tylko najmłodszemu odbiorcy, jak np. Gwiezdne Wojny. Musimy szczerze przyznać, że nawet na nas to ,,przedstawienie” wywarło duże wrażenie.

Wystawa klocków Lego w Karpaczu  Wystawa klocków Lego w Karpaczu

Wystawa klocków Lego w Karpaczu

Wystawa klocków Lego w Karpaczu

Kącik zabaw dla dzieci

Wystawa klocków Lego w Karpaczu to nie tylko przegląd eksponatów wykonanych z małych elementów. Organizatorzy przygotowali także kącik zabaw dla dzieci, w którym mali budowniczowie mogą tworzyć swoje budowle. Warto więc, udając się tam, mieć w zanadrzu większą ilość wolnego czasu. Oczywiście po przejściu całej trasy, można zakupić zestawy klocków. Bądźmy szczerzy, nie będzie tam chyba żadnego fana Lego, który nie zechciałby naciągnąć rodziców na nową zabawkę. Istnieje także Muzeum Techniki i Budowli z klocków Lego. Można powiedzieć, że wystawa klocków Lego w Karpaczu znajdzie swych odbiorców wśród małych dzieci, muzeum zaś – wśród uczniów klas 4-6 i wzwyż. Pokrótce chodzi o to, że tam samemu steruje się dźwignią, wciska i przytrzymuje przyciski, aby cały mechanizm wprawić w ruch. Niedaleko muzeum, z drugiej strony budynku, znajduje się Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu. Jedno jest pewne, gdzieś na pewno musicie się wybrać, nawet, jeżeli nie jesteście zapalonymi zbieraczami klocków Lego.

Wystawa klocków Lego w Karpaczu

Wystawa klocków Lego w Karpaczu

Wystawa klocków Lego w Karpaczu

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także