Po co wyjeżdżamy za granicę? Chcemy poznawać inne kraje, czy także osiągnąć coś więcej? Czy wyjazd może być sposobem na naukę języka?

Wyjazd sposobem na naukę języka?

 Czy warto nawiązywać zagraniczne znajomości?

 Dlaczego chciałybyśmy zamieszkać w Rosji?

 Najbardziej irytujące zachowania turystów

Poznawanie nowej kultury

Dzięki zagranicznym wyjazdom zawsze możemy poznać nową kulturę. Zjeść regionalne dania, obejrzeć filmy w tamtejszym języku, spotkać rodzimych mieszkańców danego kraju. Wiadomo, że nie będziemy podchodzić do każdego na ulicy i pytać, jak się miewa, ale podczas np. zapytania o drogę już możemy mieć kontakt z mieszkańcem danego państwa. Każda, nawet najmniejsza interakcja powoduje, że nasz zasób językowy się poszerza. Czasem usłyszymy nieznane dla nas słówko, którego znaczenie przy okazji możemy później poznać lub domyślić się z kontekstu zdania.

Zwiedzanie muzeów też wiele daje

Wychodzimy z założenia, że zwiedzanie muzeów, czy innych miejsc kulturalnych też pomaga w nauce języka. Chcąc nie chcąc, musimy chociażby kupić bilet, następnie, być może, jest możliwość wybrania zrozumiałego dla nas lektora. Jeśli nie, jesteśmy zmuszeni czytać opisy pod zdjęciami, słuchać krótkich nagrań filmowych, które są dostępne w niektórych muzeach. Oprócz samego obrazu skupiamy się także na dźwięku, słowach, które w jakiś sposób musimy zrozumieć lub znów domyślić się ich znaczenia. To samo ze wspomnianym wcześniej kinem. Będąc w Rosji, wybrałyśmy się na ,,Księgę dżungli”, którą zrozumiałyśmy bardzo dobrze. Faktem jednak jest, że tę opowieść zna niemal każdy z nas.

Wyjazd sposobem na naukę języka?

Uważamy, że wyjazd jest doskonałym sposobem na naukę języka. Nikt nic za nas nie powie, jesteśmy zdani wyłącznie na siebie i ewentualnie jakichś swoich znajomych, czy krewnych, którzy nam w tej podróży towarzyszą. Chcąc nie chcąc, musimy się odezwać, nawet wtedy, jeśli jest to jednodniowa wycieczka. Podroży zagranicznych odbyłyśmy do tej pory tylko kilka, jednak z każdej mamy jakieś wspomnienia. Jak to mówią – podróże kształcą. Przekonaj się o tym i Ty. Wyjazdy zagraniczne wcale nie muszą być aż tak drogie, jeśli skorzystamy z promocji, np. do Berlina.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także