Wyjazd do lasu – porady to wpis, w którym chcemy zachęcić Was do biwakowania na łonie natury i przekonać Was, że spędzanie czasu pod namiotami to nic strasznego.

Wyjazd do lasu - porady

 Skąd brać pieniądze na podróże?

 Pamiątki z Budapesztu

 Obóz – nie tylko w lesie

Dobry namiot to podstawa

Jak już jedzie się do lasu lub obok niego to są dwie możliwości – albo będziecie spali w domkach letniskowych, albo w namiotach. Jeśli o tych ostatnich mowa, to nie ma co oszczędzać na tego typu sprzęcie, gdyż ma on nam służyć przez następnych co najmniej kilkanaście lat, jeśli nie korzystamy z niego zbyt często. Przy rozkładaniu namiotu warto zwrócić uwagę na to, by wszystkie linki były dobrze naciągnięte, by podłoga była czymś wyłożona (w tych małych namiotach zazwyczaj tak jest), czy w pobliżu nie ma drzew, które mogą się na nas zwalić w czasie burzy. Nie można zapomnieć także o ciepłym ubraniu. My najchętniej biwakowałybyśmy w miejscu, gdzie niedaleko jest dostęp do budynku, by schronić się tam w czasie deszczu. Nie wyobrażamy sobie siedzieć pół dnia w małym namiocie i czekać aż przestanie padać.

Pamiętaj, że ognisko możesz rozpalić tylko w dozwolonych miejscach

Jest nam zimno, chcemy się ogrzać, zjeść coś ciepłego. Pierwsze co wówczas przychodzi nam do głowy to rozpalenie ogniska. Pamiętajcie jednak, że nie można tego robić w każdym miejscu, które nam się spodoba. Odległość od miejsc mieszkalnych musi wynosić kilka metrów, a poza tym dobrze byłoby gdyby miejsce na ognisko było wyłożone kamieniami, aby nie zapaliła się trawa i poszycie leśne obok ognia. Zrobienie ogniska to też nie taka prosta sprawa, bo trzeba mieć drewno. Co prawda, w lesie go nie brakuje, ale lepiej najpierw spytać leśniczego o pozwolenie 🙂

 Wyjazd do lasu – porady

Uważaj na kleszcze, nie jedz samych konserw!

Las to przede wszystkim siedlisko kleszczy, które mogą się w nas znaleźć zupełnie niepostrzeżenie. Dlatego zawsze oglądaj się dokładnie podczas kąpieli, czy nie ma w Tobie niemile widzianego gościa. Można go wyjąć pęsetą lub zgłosić się do ośrodka zdrowia – tam na pewno Ci pomogą. Nie lekceważcie żadnych objawów, gdyż może to doprowadzić do groźnych chorób. Skoro już jesteśmy w lesie, pamiętajcie także o jedzeniu. Nie żywcie się jednak samymi konserwami, choć są najtańsze. Zupki z paczki także nie będą dobrym wyborem. Zainwestujcie w ciepły obiad, szczególnie w chłodne dni.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także