Jeżeli często wyjeżdżacie na pewno macie wprawę w tym, jak szybko znaleźć ładny, ale i nie za drogi nocleg. Ja zazwyczaj robię tow  jeden sposób. Wybór noclegu to prosta sprawa.

Wybór noclegu - prosta sprawa?

 Hostel Bartek w Kielcach

 Tani nocleg w Sandomierzu

 Nohotel w Szczecinie

Wybór noclegu

Wpisuję w wyszukiwarkę daną frazę, np. noclegi w Łodzi. Włączam pierwszą stronę, na której są dostępne różne oferty, sprawdzam dostępność w terminie, który mnie interesuje. Następnie otwieram kilka propozycji, gdzie być może się udam. Niekoniecznie muszą być to najtańsze, ani też najdroższe miejsca. Wybieram raczej te pośrednie, choć wygląd ma też dla mnie znaczenie. Liczy się dla mnie przede wszystkim wygoda, cena też jest ważna, ale nie najważniejsza. W końcu mam tam tylko spać, a nie spędzać całe życie. Wolę jednak wybrać nocleg w jakimś hotelu, hoteliku, czy np. schronisku, czy hostelu. Jakoś nie jestem przekonana do tego typu miejsc.

Dodatkowe śniadanie

W niektórych miejscach za dodatkową opłatą można zamówić sobie np. śniadanie kolejnego dnia. Inne posiłki pewnie też można spożywać, jednak ja nie zamierzam z tego korzystać. Nie chodzi tutaj o cenę, jednak mam dość wyszukane smaki i nie wiem, czy to co mi zaproponują po prostu zjem. Wolę więc w tej cenie udać się na śniadanie do restauracji  i zamówić to, na co mam ochotę. Wszystko jednak zależy od tego, kto na co liczy. Ja nie przepadam za jedzeniem w takich miejscach, dlatego nie biorę tego pod uwagę.

Odległość od centrum

Zwracam także uwagę na to, jak daleko miejsce noclegu znajduje się od miejsca, w którym będę przebywała najpóźniej. Nie chciałabym po nocy włóczyć się po obcym mieście, którego tak naprawdę nie znam. Plusem więc dla mnie jest, gdy będzie znajdował się blisko miejsca i najlepiej dworca. Nie wyobrażam sobie jechać przez całe miasto autobusem, bo gdzieś tam jest taniej. To co wydam na podróż mogę zapłacić za nocleg i wyjdzie to samo, a dodatkowo bardziej komfortowo.

Miejsc do spania jest tyle, że naprawdę jest w czym wybierać. Różnią się one cenami, jakością, miejscem. Najważniejsze jest, aby wynajmujący był zadowolony. Myślę, że osobiście będę usatysfakcjonowana, a relację zdam Wam po moim powrocie.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także