Dziś zapraszamy Was na wpis pt. Wrażenia ze zlotu na 100-lecie ZHP, który miał miejsce w dniach 6-16 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.

Wrażenia ze zlotu na 100-lecie ZHP

 Odwiedzaj na zbiórkach okoliczne atrakcje

 Gry i zabawy na świeżym powietrzu, które zawsze się udają

 Zwiedzaj miasto razem ze swoimi harcerzami

Zloty w Kielcach i Krakowie

Do harcerstwa należymy już od 15 lat, jesteśmy harcerkami w stopniu phm. HR. Do zdobycia został nam tylko stopień harcmistrza, nad którym intensywnie myślimy. Tak się złożyło, że w latach 2007 i 2010 organizowane były zloty w Krakowie i Kielcach, w których miałyśmy okazję uczestniczyć z perspektywy uczestnika. Od tamtego czasu minęło kolejno 11 i 8 lat, więc wiele mogło się zmienić. W 2018 roku zorganizowany został Zlot z okazji 100-lecia harcerstwa na ziemiach polskich, w którym uczestniczyłyśmy. Zapraszamy Was na nasze wrażenia ze zlotu na 100-lecie ZHP

Wrażenia ze zlotu na 100-lecie ZHP

Zlot z Chorągwi Wielkopolskiej kosztował od uczestników i opiekunów 800 złotych za 11 dni. Czy to dużo czy mało, pozostawiamy Waszej cenie. W ramach tej kwoty każdy mógł przez 11 dni mieszkać pod namiotem, mając zapewniane całodzienne wyżywienie. W programie były także wycieczki do Gdańska i innych okolicznych miast. W wyprawkę uczestnika Chorągwi Wielkopolskiej wszedł bidon, po 3 koszulki, worek, plakietka zlotowa, mapa Gdańska, rabat -5% do zlotowych Biedronek.

Naszym zdaniem, wyprawka była naprawdę bogata. Zajęcia były lepiej i gorzej przygotowane, w toaletach nie zawsze było czysto, śmieci walały się nie tylko w miejscach do tego przeznaczonych, a osoby odpowiedzialne za wywóz nieczystości nie nadążały z wywozem toitoiów. Biedronki z każdym dniem były coraz lepiej zaopatrzone, wyjazdów nie starczało dla wszystkich, jednak nam udało wybrać się w dzień wolny całą drużyną zlotową do Gdańska. Duży plus za darmowy przejazd komunikacją miejską. Choć nie wszystko nam w tym zlocie odpowiadało, w efekcie końcowym nie żałujemy, że się na niego wybrałyśmy.

A za dwa lata…

Za dwa lata planowane jest europejskie Jamboree, które ma się odbyć w tym samym miejscu, z tym, że przewidują dwa razy tyle uczestników. Jak to się uda, zobaczymy. Pozostaje nam mieć nadzieję, że niedociągnięcia widoczne podczas zlotu w 2018 roku, w miarę możliwości w 2020 zostaną wyeliminowane.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także