Wodospad Szklarki w okolicach Szklarskiej Poręby. Zaraz obok Wodospadu Kamieńczyk, jest jednym z miejsc, które koniecznie musicie odwiedzić, będąc w Karkonoszach.

Wodospad Szklarki

 Arado – utajnione laboratorium Hitlera w Kamiennej Górze

 Western City niedaleko Karpacza

 Park Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach

Wodospad Szklarki

Za wejście na teren Karkonoskiego Parku Narodowego, zmuszeni będziemy zostawić w kasie kilka złotych. Nie są to jednak duże kwoty. Następnie czeka nas kilka minut drogi w górę, obok widzimy już pędzący nurt rzeki, która jest tak przejrzysta, że bez problemu zobaczymy kamienie leżące na dnie. Wodospad Szklarki wywarł na nas dość duże wrażenie. Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć. Ciekawym urozmaiceniem i zarazem atrakcją turystyczną jest fakt, że co jakiś czas przy drodze do wodospadu znajdują się przydrożne tablice, przedstawiające różne ciekawostki z tego terenu i samego szlaku.

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki

Można wspiąć się wyżej

Gdyby komuś było mało, ponad wodospadem znajduje się specjalny szlak przygotowany do pieszych wędrówek. Jeżeli macie odpowiednie obuwie, jesteście ubrani w sposób dostosowany do pogody i niestraszne Wam górskie wędrówki, ruszcie w drogę. Wodospad Szklarki to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Zarówno tych z tamtego regionu, jak i z całej Polski. Nic więc dziwnego, że każdy chce z tego zarobić coś dla siebie. Oprócz stoisk z pamiątkami i gadżetami dotyczącymi Szklarskiej Poręby i Karkonoszy, istnieje możliwość zrobienia sobie zdjęcia z psem. Podczas naszej wizyty tam, ta przyjemność za 3 fotografie wysłane na podany adres, wynosiła 25 złotych. My się nie skusiłyśmy, bo zdjęcia i bez zwierzęcia były dla nas świetną atrakcją.

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki

Oscypki, wszędzie oscypki

Co prawda, nie dotyczy to już typowo opisywanego miejsca, ale polecamy Wam oscypki od pani, która ma swoje stoisku zaraz z prawej strony, jak się schodzi z drogi do wodospadu. Spróbujcie koniecznie tych podawanych z żurawiną, palce lizać. A jeżeli zasmakują Wam przetwory, możecie zakupić sobie słoiczki z konfiturami do domu, tak, jak my. Ceny nie są wygórowane, a, między nami mówiąc, na tym stoisku cena oscypków jest najtańsza. Jeżeli jesteście miłośnikami górskich smaków tak, jak my, bez problemu możecie te przysmaki przechowywać przez pewien czas w zamrażalniku.

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także