Właściwie nie miałyśmy w planach odwiedzenia rzeki w Dębicy. Ania jednak tak nas poprowadziła, że dotarłyśmy do Wisłoki.

Wisłoka w Dębicy

 Co warto zobaczyć w Dębicy?

 Rynek w Dębicy

 Restauracja Ambrozja w Dębicy

Szłyśmy i szłyśmy

Dla Ani wszędzie jest blisko, uwierzyłyśmy więc na słowo. Jeszcze zanim dotarłyśmy do Dębicy, opowiadała o tym, jak to pięknie tam jest i, że jeżeli starczy czasu, koniecznie musimy się tam wybrać. No cóż, za dużego wyboru nie miałyśmy. Poprzez rynek, Muzeum Regionalne, które było już zamknięte, poprzez łąki i pola, a na serio chodnikiem biegnącym obok malowniczych terenów, Wisłoka w Dębicy ukazała nam się w pełnej krasie. Piękna!

Wisłoka w Dębicy

Pokusimy się o stwierdzenie, że to jedno z tych miejsc, które musicie koniecznie odwiedzić, będąc na Podkarpaciu. Zachwycamy się parkami, morzem, cerkwiami. Nie możemy także przejść obojętnie wokół tej rzeki i otaczającego ją terenu. Obok znajduje się podobno także coś w rodzaju punktu widokowego, my już niestety nie miałyśmy siły tam iść. A może zrobiłyśmy to specjalnie, żeby mieć kolejny pretekst, aby odwiedzić ponownie Dębicę i znów zobaczyć tę malowniczą scenerię?

Zapierające dech w piersiach widoki

Są takie miejsca, które mimo upływu czasu nie pozwalają o sobie zapomnieć. Wisłoka w Dębicy z pewnością jest jednym z nich. To niepozorna rzeczka, do której pewnie nigdy w życiu byśmy nie trafiły, gdyby nie mieszkająca w tej miejscowości Ania. Często polecamy sobie miejsca za granicą, mówiąc: Popatrz, jak pięknie jest w Pradze! Spójrz, jaki piękny most w Dreźnie! Tymczasem często nie doceniamy naszych polskich terenów, które przecież także mają w sobie jakąś magię i sprawiają, że można się w nich zatracić. Wisłoka w Dębicy z całą pewnością jest miejscem unikatowym.

Warto było!

Mimo, że nogi bolały nas przeraźliwie, na stopach pojawiły się bąble, warto było zobaczyć to na własne oczy. Żadne zdjęcia nie oddadzą prawdziwego uroku, nawet tak malowniczego miejsca, jakim jest ta rzeka. Tak więc, jeżeli jakieś miejsce Was zauroczy, nie wahajcie się, aby tam pojechać. I potem będziecie opowiadać wnukom, że widzieliście tak fantastyczne krajobrazy i miejsca, jak Wisłoka w Dębicy.

Wisłoka w Dębicy

Wisłoka w Dębicy

Wisłoka w Dębicy

Wisłoka w Dębicy

Wisłoka w Dębicy

Wisłoka w Dębicy

Wisłoka w Dębicy

Wisłoka w Dębicy

Zobacz także