,,Wino z Malwiną” Magdaleny Kordel to trzeci tom trylogii sudeckiej. Polecam gorąco miłośnikom twórczości pisarki. Jak zwykle, akcja została osadzona w Malowniczem.

,,Wino z Malwiną" Magdalena Kordel

 ,,Uroczyszko” Magdalena Kordel

 ,,Malownicze. Tajemnica bzów” Magdalena Kordel

 ,,Sezon na cuda” Magdalena Kordel

Znów jesteśmy w Malowniczem

Jak już ostatnio wspomniałam, większość powieści autorstwa Magdaleny Kordel została osadzona w sudeckiej wsi Malownicze. Muszę przyznać, że znów z pewnym rozrzewnieniem wróciłam do tego miejsca. Pokochałam je, podobnie jak wszystkich jej mieszkańców. Maję, właścicielkę pensjonatu ,,Uroczysko”, przyjaciółkę Jagodę oraz jej wybranka serca, pszczelarza Miodka, panią Leontynę. Jestem przekonana, że jeżeli choć raz zapoznaliście się z którąś z malownickich powieści, nie przejdziecie obok tych postaci obojętnie.

,,Wino z Malwiną” Magdalena Kordel

Ponownie spotykamy bohaterów, których poznaliśmy już we wcześniejszych tomach. Teoretycznie przed tą pozycją moglibyśmy przeczytać ,,Okno z widokiem”, bo do sytuacji ze wspomnianej ksiażki, pojawia się nawiązanie w ,,Winie z Malwiną”, jednak nie jest to konieczne. Ale do rzeczy. Malowniczem wstrząsa okropna wiadomość – do miasteczka przyjechała Niemka! Oczywiście zagraża to dobru mieszkańców, o czym usłużnie informuje wszystkich Kraśniakowa, właścicielka mięsnego. Czy Malwina faktycznie jest takim zagrożeniem dla mieszkańców? Również właścicielkę ,,Uroczyska” czeka wiele niespodzianek.

Miły powrót po latach

Jeszcze zanim zaczęłam czytać ,,Wino z Malwiną”, przypomniałam sobie, że przed kilkoma laty się z nią zapoznawałam. Ba, miałam wówczas ochotę na poznanie wszystkich książek pisarki. Jak widać, ten cel musiał odroczyć się o kilka lat, ale było warto. Na początku trudno było mi się wciągnąć w powieść, miałam wrażenie, że to wszystko już wiem (również dlatego nie lubię wracać do raz przeczytanych książek, bo ponowna lektura nie zawsze podoba mi się tak, jak pierwsza). Niemniej jednak, dość szybko pochłonęłam i tę część. I muszę Wam powiedzieć, że mam ochotę na więcej.

Chcę więcej

Okazuje się bowiem, że przeczytałam już wszystkie książki Magdaleny Kordel, które dotychczas się ukazały. Jeżeli Wy chcielibyście rozpocząć swoją przygodę z twórczością pisarki, najpierw polecam Wam sagę sudecką, następnie ,,Okno z widokiem” i serię ,,Malownicze”. Jestem pewna, że się nie zawiedziecie, a kolejnych książek autorstwa pisarki będziecie wyczekiwać z ogromną niecierpliwością!

Zobacz także