Na wycieczkę zazwyczaj jedzie się po to, aby przede wszystkim zwiedzać. Jeśli jednak wpadnie jakieś zdjęcie jest super. Czasem coś może pójść nie tak, dlatego pamiętaj: ważne są wspomnienia. Nie zdjęcia.

Ważne są wspomnienia. Nie zdjęcia.

 18 prezentów na 18 urodziny podróżnika

 Migawki ze Szczecina

 5 propozycji wyjazdu na jesienny weekend

Chwila zwątpienia

Z całą pewnością nie raz zdarzyło Wam się usunąć sobie coś ważnego. Mamy nadzieję, że nie była to praca licencjacka/magisterska, gdyż straty byłyby wówczas niewyobrażalne. Pewnego czerwcowego dnia postanowiłyśmy wybrać się na wycieczkę do trzech grodów – Grzybowa, Giecza i Pobiedzisk. Po powrocie zajęłyśmy się obrabianiem zdjęć, zgrałyśmy je na komputer, usunęłyśmy z pierwszego nośnika i przez przypadek skasowałyśmy też te z komputera. Bardzo szybko zaczęłyśmy szukać programu do odzyskania skasowanych danych, ale szanse na odzyskanie tych pięknych zdjęć były minimalne. Wtedy naszła nas refleksja, że ważne są wspomnienia. Nie zdjęcia.

Ważne są wspomnienia. Nie zdjęcia.

Zdjęcia są nam tak naprawdę potrzebne tylko do tego, by móc sobie powspominać minione chwile z najbliższą rodziną czy znajomymi. Owszem, jest to bardzo fajna pamiątka po latach, ale tak naprawdę wspomnienia są o wiele ważniejsze i, przede wszystkim, bezcenne. Co z tego, że skasowałyśmy sobie 200 zdjęć, skoro te obrazy i śmieszne sytuacje pozostaną w naszej pamięci przez jeszcze długi czas? No właśnie. Ważne są wspomnienia. Nie zdjęcia. Zdjęcia być może da się odtworzyć, ale wspomnień już nie. Nawet jeśli wybierzecie się w dane miejsce drugi raz by nadrobić utracone fotografie Wasze wrażenia z wyjazdu i tak już będą inne.

Wspomnień z podróży nie odbierze Ci nikt

Nie za bardzo przywiązujemy się do zdjęć, choć mamy ich w komputerowym folderze pewnie kilka tysięcy. Zazwyczaj są to fotografie naszych wojaży od prawie początków założenia bloga. Tak naprawdę i tak z największym sentymentem wspominamy te wycieczki, na których wydarzyło się coś śmiesznego lub tragicznego. Nie potrzebujemy miliona zdjęć po to, by odtworzyć swoje emocje. Wystarczy, że jedna z nas zacznie, druga dopowie i ponownie z rozrzewnieniem wspominamy np. naszą wycieczkę do Szczecina i szukanie na akord nowej książki Remigiusza Mroza, bo miała tamtego dnia premierę 🙂 Zdjęcia są ważne i na pewno są cenną pamiątką, jednak wspomnień z podróży nie odbierze Ci nikt.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także