Ubezpieczenie w mieniu najmowanym jest rozszerzeniem do Odpowiedzialności Cywilnej, potocznie zwanej OC. O co w tym wszystkim chodzi?

Ubezpieczenie w mieniu najmowanym

 Taras przy miejscu noclegowym

 3 sprawdzone noclegi na północy Polski

 Pokoje z osobną łazienką

Odpowiedzialność Cywilna

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, nazywane potocznie OC polega na nieumyślnym wyrządzeniu szkody osobom trzecim. W ostatnim czasie zniesiono także ograniczenia związane z najbliższą rodziną, jeśli mieszkają w osobnym domu/mieszkaniu. O co w tym chodzi? Najprościej mówiąc, wchodzi w to np. ugryzienie przez naszego psa jakiegoś przechodnia, wybiegnięcie zwierzęcia pod samochód. Zadziała także wtedy, gdy ktoś poślizgnie się na chodniku przed naszą posesją i się połamie. Można do wersji podstawowej dodać pewne dodatki, w tym ubezpieczenie w mieniu najmowanym. O co w nim chodzi?Booking.com

Ubezpieczenie w mieniu najmowanym

Rozszerzenie odpowiedzialności o szkody powstałe w mieniu, z którego ubezpieczony korzystał na podstawie umowy najmu, dzierżawy, użytkowania, użyczenia, leasingu lub innej podobnej formy korzystania z cudzej rzeczy.

Ubezpieczenie w mieniu najmowanym zadziała w chwili, gdy np. wynajmujemy mieszkanie na stałe lub pokój w hotelu na jedną dobę. Po pierwsze, musimy mieć ten dodatek na polisie. Po drugie, należy pamiętać o tym, że szkoda musi być wyrządzona nieumyślnie. Jeśli specjalnie popsujemy komuś kran, to niestety ubezpieczenie nie zadziała i naprawę będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. Wykupienie takiego rozszerzenia nie jest rzeczą drogą, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje taka możliwość.

Czy warto zawierać tego typu ubezpieczenia?

Naszym zdaniem, jak najbardziej tak. OC działa także w przypadku nieumyślnego zalania sąsiada. Jeśli mieszkamy na wysokim piętrze, warto rozważyć większą sumę ubezpieczenia, bowiem nie wiemy, ile pięter pod sobą zalejemy. Koszt na rok to około 40-50 złotych, więc nie jest to wielka suma, biorąc pod uwagę straty np. zalaniowe, które przyjdzie nam pokryć. Rozszerzenie o ubezpieczenie w mieniu najmowanym nie jest bardzo konieczne, jednak warto rozważyć wykupienie tego wariantu.

Zachęcam do kontaktu, oferta nic nie kosztuje.

paulkwiatkowska@agentpzu.pl

https://www.facebook.com/Ubezpieczenia-Paulina-Kwiatkowska-136235920549283/

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także