Po zakończeniu ,,Przewieszenia” nie mogła doczekać się zwieńczenia serii. Bardzo ucieszyłam się, gdy ,,Trawers” dotarł do mnie 2 dni przed premierą. Od razu zabrałam się za lekturę.

,,Trawers" Remigiusz Mróz

 ,,Deniwelacja” Remigiusz Mróz

 ,,Behawiorysta” Remigiusz Mróz

 ,,W cieniu prawa” Remigiusz Mróz

,,Trawers” Remigiusz Mróz

Po zakończeniu drugiego tomu nie wiedziałam, czego można spodziewać się w ,,Trawersie”. Wszystko wskazywało na to, że komisarz Forst na jakiś czas przymusowo zostanie odsunięty od prowadzenia sprawy Bestii z Giewontu. Gdyby tak się stało, seria musiałaby się skoczyć, a więc Remigiusz Mróz musiał przygotować dla swoich czytelników inną wersję zdarzeń. Odnoszę wrażenie, że ta część jest bardzo stateczna, powolna, mniej żywiołowa. Mamy do czynienia z różnymi zabójstwami, jednak nie wzbudzają one głębszych emocji. Nie znaczy jednak to, że w pewnym momencie przez głowę znów przemknęła mi myśl, że nie chciałabym chodzić po górach. Bardzo podobało mi się prowadzenie narracji z trzech perspektyw – komisarza Forsta, pani prokurator i Bestii z Giewontu. Zaręczam, że będziecie zaskoczeni, gdy poznacie tożsamość ostatniego z wymienionych bohaterów. Zakończenie pozostaje otwarte, nie do końca zostały rozwiązane wszystkie wątki, dzięki czemu sami możemy domniemywać, w jaki sposób mogły potoczyć się losy naszych ulubionych postaci.


Gwałtowne ochłodzenie nad Polską

Rzadko kiedy zamawiam książki tego pisarza przez Internet, bo nigdy nie mogę doczekać się, aż przeczytam nową powieść, tym bardziej, jeżeli jest ona którymś tomem serii. Tym razem zrobiłam wyjątek i zostałam bardzo miło zaskoczona, gdy już 2 dni przed premierą książka znalazła się w moich rękach. ,,Trawers” Remigiusza Mroza to prawdziwa gratka dla miłośników jego twórczości, nic więc dziwnego, że szybko znalazła się na liście najchętniej kupowanych powieści. Choć początkowo planowałam rozłożyć jej lekturę na dwa dni, po pewnym czasie wiedziałam, że muszę doczytać ją do końca, bowiem bardzo interesowało mnie jej zakończenie. Takiego rozwiązania sprawy nie mogłam przewidzieć!

Będzie serial z komisarzem Forstem!

Zapewne każdy pisarz marzy o tym, by któraś z jego powieści, jeśli nie wszystkie, została zekranizowana. Myślę, że Remigiusz Mróz nie był w tej kwestii wyjątkiem i jak niedawno dowiedzieliśmy się z informacji na jego Fp, prawdopodobnie powstanie serial z komisarzem Forstem. Prawa do ekranizacji zostały już wykupione, więc myślę, że to sprawdzona informacja, a wiernym fanom pozostaje wyczekiwać daty premiery. Forst z pewnością jest nietuzinkową postacią, nieco przypomina mi komisarza Thorne’a z książek Billinghama. Jest tak samo nieposłuszny i działający wbrew prawu w celu osiągnięcia wyższych korzyści i schwytania sprawcy. Jestem bardzo ciekawa, w jaki sposób ta postać zostanie zekranizowana i czy zostaną oddane wszystkie jego cechy. Teraz pozostaje mi tylko czekać na pierwszy odcinek i kolejne książki Remigiusza Mroza. Już w połowie czerwca pojawi się ,,W cieniu prawa”.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także