Dziś przedstawiamy Wam Top 5 fabuł biwaków, które zawsze się sprawdzą. Jesteście ciekawi, na jakie tematyczne biwaku postawiłyśmy?

Top 5 fabuł biwaków, które zawsze się sprawdzą

Świecznisko – idealny moment na przemyślenia

Czy pierwsza pomoc to tylko zabawa?

Czy naprawdę całe życie chcemy poświęcić harcerstwu?

Wyjazdy harcerskie

W jednym z poprzednich wpisów wspominałyśmy o tym, czym różni się biwak od np. obozu. Biwak jest to forma krótka, zazwyczaj weekendowa, czasem 5-dniowa i ma miejsce tylko w roku szkolnym. Trochę w swoim harcerskim życiu się najeździłyśmy, dlatego dziś przedstawiamy Ci Top 5 fabuł biwaków, które zawsze się sprawdzą.

Top 5 fabuł biwaków, które zawsze się sprawdzą

bajkowa – może być tematyczna, np. Kubuś Puchatek lub w ogóle przegląd starszych i nowszych animacji dla dzieci. Brałyśmy udział w kilku takich spotkaniach i taka wymiana doświadczeń na przestrzeni lat jest naprawdę bardzo fajna.

cukiernicza/kulinarna – każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że harcerze lubią dużo jeść. Bardzo fajnie można więc połączyć tę pasję z tematyką całego wyjazdu. Wspólne gotowanie, poznawanie kuchni świata, czy pieczenie ciasteczek nie tylko nasyci uczestników, ale także rozwinie w nich dodatkową pasję.

od początków skautingu do współczesności – można w umiejętny sposób połączyć poznawanie wiedzy harcerskiej z tematyką całego biwaku. Wystarczy podział wydarzeń od początku powstania skautingu do współczesności, różne tematyczne gry, świeczniska i harcerze całkiem niepostrzeżenie dowiadują się nowych faktów z historii związku.

praca z bohaterem drużyny – praca z bohaterem powinna być jednym z założeń i podstawowych zadań prowadzenia zbiórek drużyny. Tematyczny wyjazd o danej osobie na pewno bardzo zainteresuje jego odbiorców.

wojskowo-militarna z elementami maskowania – prawda jest taka, że akurat te tematy bardziej leżą chłopcom, jednak jeśli poda się je w umiejętny sposób to dziewczynki także chętnie wezmą udział w podchodach z maskowaniem

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także