Zwłaszcza na początku prowadzenia własnej działalności nie ma pieniędzy na wydawanie ich na prawo i lewo. Mamy dla Ciebie jedną radę: Szukaj oszczędności gdzie się da.

Szukaj oszczędności gdzie się da

 Czy biznes z zakresu jednej dziedziny jest opłacalny?

 Jak zarabiać dużo, nie poświęcając na to zbyt wiele czasu?

 Najgorszy pierwszy rok

Porównaj ceny

Na początku prowadzenia własnego biznesu, pracy na etacie, czy nawet wtedy, gdy zaczynamy zajmować się jakąś nową pasją jesteśmy kompletnie niezorientowani w tym, co należy dokładnie robić. Owszem, znajomi udzielają nam porad, rodzina stara się nas wspierać w nowych postanowieniach, jednak tak naprawdę nim sami nie przetrzemy szlaków to do końca nie będziemy wiedzieli jak to wszystko działa. Własną działalność prowadzę już ponad 14 miesięcy i muszę przyznać, że na początku z myśleniem było różnie. Stwierdzenie Szukaj oszczędności gdzie się da być może do mnie pasowało, ale nie pomyślałam o jednej rzeczy: porównywaniu cen.

Kupuj hurtowo, jeśli to się opłaca

Najprościej oczywiście jest się wybrać do najbliższego sklepu i kupić ryzę papieru, 100 koszulek, 3 zakreślacze i 5 opakowań spinaczy. Nie zwracałam uwagi na to, czy to faktycznie się opłaca, czy nie. Miałam taką potrzebę to szłam i kupowałam. Dopiero po prawie roku prowadzenia działalności doszłyśmy do wniosku, że przecież w artykuły biurowe możemy zaopatrywać się przez Internet. Biorąc pod uwagę dość duże zamówienie – 10 ryz białego papieru, kilka kolorowych, koszulki, koperty, nawet doliczając do tego koszty wysyłki, udało nam się zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Może dużo, może mało, ale zawsze te nie stracone pieniądze można przeznaczyć na coś innego.

Szukaj oszczędności gdzie się da

Nam np. bardziej opłaca kupować towar hurtowo przez Internet, choć korzystamy też ze sklepów stacjonarnych w razie nagłej potrzeby. Podobnie jest z telefonem. Już na samym początku prowadzenia firmy warto zaopatrzyć się w pakiet nielimitowanych rozmów, gdyż dzięki temu może zapłacicie więcej, ale nie będziecie wciąż musieli doładowywać telefonu z limitem. W ogólnym rozrachunku i tak wyjdzie to o wiele korzystniej. To, że nie macie w planach dużo dzwonić, nie znaczy, że tak się nie stanie. Szukaj oszczędności gdzie się da i zainwestuj w niektóre rzeczy już na początku swojej biznesowej drogi, by niepotrzebnie nie przepłacać.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także