Świecznisko – idealny moment na przemyślenia. Jest to ta chwila, w której można się wyciszyć po całym dniu i dać sobie szansę na rozważania.

Świecznisko - idealny moment na przemyślenia

Czy pierwsza pomoc to tylko zabawa? Jak pomóc poszkodowanemu?

Czy naprawdę całe życie chcemy poświęcić harcerstwu?

Kronika drużyny – pamiątka na lata

Wieczór to czas na podsumowanie dnia

Na biwaku, obozie, czy zwykłym, jednodniowym rajdzie zazwyczaj na koniec spotkania lub co wieczór jest świecznisko/ognisko/zajęcia wyciszające i skłaniające nas do przemyśleń. Nie jesteśmy w tym względzie wyjątkiem. Staramy się, aby zawsze na koniec dnia odbyło się jakieś świecznisko z tematem przewodnim. Jest to odpowiedni czas na to, by się wyciszyć i dać harcerzom czas na przemyślenia. To także możliwość ku temu, by każdy kto ma ochotę mógł wypowiedzieć się w związku z poruszaną kwestią.

Świecznisko – idealny moment na przemyślenia

Tematem może być coś lekkiego, np. Jakie masz miłe wspomnienia związane z poprzednimi biwakami lub coś trudniejszego – Jak widzisz się w organizacji na przestrzeni kolejnych 5 lat? Świecznisko – idealny moment na przemyślenia. To nie jest czas na ocenianie, ale dobry czas na to, by dać sobie szansę na wypowiedzenie swoich myśli. Nie ma się czym przejmować, że to co powiemy będzie śmieszne. Takie wieczorne spotkanie trwa około 1,5- 2h i przeplatane jest piosenkami.

Ogień łączy – masz tego świadomość?

Prawda jest taka, że nieważne, czy spotkamy się przy świecznisku, czy przy ognisku i tak bliskość ognia wytwarza taki bardzo patetyczny nastrój. Nawet nowe osoby bardzo szybko umieją się do niego dostosować. Jest to czas na powagę, nieprzesadną, ale jednak. Nie ma tutaj miejsca na śmiechy i wygłupy, bo na to był przeznaczony cały dzień zajęć.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także