Uwielbiamy kultury wschodnie. Chyba od zawsze trochę ciągnęło nas w tamtą stronę – stąd zapewne nasze zamiłowanie do języka rosyjskiego i całej kultury z nim związanej, zwłaszcza staroruskiej. Muzeum Rusi jeszcze chyba nie powstało, dlatego pozostało nam wybrać się do Świat Orientu w Toruniu w Kamienicy pod Gwiazdą (Rynek Staromiejski 35).

swiat_orientu_torun

Świat Orientu w Toruniu

Przy zakupie biletu na wieżę ratuszową znajdowało się tam także 5 miejsc wartych uwagi, które warto zobaczyć w Toruniu – Muzeum i wieża ratuszowa, Dom Kopernika w Toruniu, Dom Orientu, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika oraz Dom Eskenów (Łazienna 16). W tym ostatnim jeszcze nie byłyśmy, ale mamy w planach. Wracając jednak do ,,Świat Orientu” w Toruniu, za bilet ulgowy zapłaciłyśmy po kilka złotych. Nie była to na tyle wysoka kwota, aby nie wejść i nie zobaczyć, co znajduje się wewnątrz.

Wystawy stałe i czasowe

Muzeum Świat Orientu w Toruniu powstało kilkadziesiąt lat temu. Znajdują się w nim zarówno wystawy stałe, jak i czasowe – eksponaty są przewożone z innych miast. Sale znajdują się na parterze, piętrze, ale i w piwnicy możemy obejrzeć przedmioty typowe dla kultury orientu. Jedno jest pewne – nachodzić się tam idzie, a i można popodziwiać te piękne rzeczy. Nie chciałyśmy też dodawać wszystkich zdjęć, jakie tam zrobiłyśmy. Lepiej, gdy zobaczycie to na własne oczy 🙂 A teraz kilka zdjęć na zachętę, abyście szybko odwiedzili gród Kopernika.

Przepiękny ogród

Nie możemy nie wspomnieć o cudownym ogrodzie, znajdującym się poza budynkiem. Wiadomo, że późną zimą/wczesną wiosną nie wygląda on aż tak atrakcyjnie, ale latem na pewno będzie zachwycający.

swiat_orientu_torun2

swiat_orientu_torun3

swiat_orientu_torun4

swiat_orientu_torun5

swiat_orientu_torun6

swiat_orientu_torun7

swiat_orientu_torun8

swiat_orientu_torun9

swiat_orientu_torun10

swiat_orientu_torun11

swiat_orientu_torun12

swiat_orientu_torun13

swiat_orientu_torun14

swiat_orientu_torun15

swiat_orientu_torun16

swiat_orientu_torun17

swiat_orientu_torun18

swiat_orientu_torun19

swiat_orientu_torun20

Zobacz także

  • Jakie Wy ciekawe miejsca odwiedzacie … I co mam powiedzieć? Muszę się tam koniecznie wybrać 🙂

    • Sisters92

      Oczywiście, Asiu, że musisz. Widzimy Cię najpóźniej w Toruniu za 3 miesiące 😛