Sport to zdrowie i nie trzeba chyba do tego nikogo przekonywać. W jaki sposób można zadbać o dobrą formę i takie samo samopoczucie?

Sport to zdrowie

Tarta cytrynowa

Domowy sos tzatziki

Kisiel poziomkowy

Sport to zdrowie

Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że sport jest zdrowy i warto wykorzystywać wszelkiego rodzaju aktywności. Jeśli nie mamy sposobności by ćwiczyć na siłowni, możemy biegać, wykonywać różne rozgrzewki w domu. Tak naprawdę wystarczy tylko odrobina dobrych chęci. Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok, a później już idzie z górki. Jeśli może macie w planach tworzenie siłowni to polecamy Wam zapoznanie się z ofertą strony specialfitness.pl

Zdrowe przekąski

Samo ćwiczenie na pewno nie wystarczy, by się dobrze poczuć, w zgodzie z samym sobą. Prawda jest taka, że duży wpływ ma na to również to, co jemy. Nie strońmy od zdrowych przekąsek. Niech suszona żurawina, morele, orzechy staną się zamiennikiem słodkich ciastek i takich też napojów. Nie ukrywamy, że trudno nam się od tego odzwyczaić, jednak staramy się stawiać na wodę lub zdrowe soki. W lecie za to bardzo często korzystamy z lemoniady.

Nie popadaj ze skrajności w skrajność

Prawda jest też jednak taka, by nie popadać z jednej skrajności w drugą. Wszystko jest dla ludzi, jeśli będziemy to robili w odpowiednim wymiarze. Nie ma sensu forsować się całymi dniami. Warto zacząć od krótkich rozgrzewek, ćwiczenia na sprzętach, by następnie ten czas wydłużać. Tak samo nie uwierzymy w to, że z dnia na dzień zmienicie swoje nawyki żywieniowe. Zmiany należy wprowadzać powoli, tylko wtedy będą skuteczne.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także