Mamy tyle zdjęć ze Skalnego Miasta w Czechach, że postanowiłyśmy przygotować trzy wpisy z tego miejsca, aby nie zawalić Was setką zdjęć 😉 Zabieramy Was na spacer po Skalnym Mieście.

Spacer po Skalnym Mieście

 Skalne Miasto w Czechach

 Biuro Turystyczne ,,Śnieżka” w Karpaczu

 Rejs tratwą w Skalnym Mieście

Czekolada Studentska

Wiecie, jaka jest najlepsza czeska czekolada? Tak, macie rację. Studentska. Zaraz po przyjeździe do Skalnego Miasta, rekomendujemy Wam zakup tabliczki, bo dobra – dwóch; niech stracimy – trzech, tych łakoci. Wiadomo, nic tak nie podnosi poziomu endorfin, jak słodkie. A jest w czym wybierać – my trafiłyśmy na aż 5 rodzajów. Cena jednej Studentskiej to koszt ok. 50 koron. Znajdziemy taką z suszonymi wiśniami i bakaliami, czy białą czekoladę z bakaliami i śliwkami. Wszystkie są pyszne i mogłybyśmy je jeść kilogramami.

Spacer po Skalnym Mieście

Spacer po Skalnym Mieście

Spacer po Skalnym Mieście

Mały i Wielki wodospad

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby wodospadu i szumu spadającej wody. My przynajmniej nie znamy nikogo takiego. Wielkie wrażenie wywarł na nas szczególnie Wielki wodospad, z którego po trzykrotnym wykrzyknięciu grupą hasła ,,Karkonoszu, daj nam wody” spłynęły wielkie fale. Coś niesamowitego! Warto oczywiście zrobić sobie w tym urokliwym otoczeniu pamiątkowe zdjęcie. Spacer po Skalnym Mieście nie może się odbyć bez wizyty w Mysiej dziurze. To przełęcz pomiędzy skałami, prowadząca w dół, która na wysokości kolan ma 50 centymetrów. Wizyta tam nie jest zalecana osobom, które boją się ciasnych przestrzeni, chociaż wcale nie jest tam tak wąsko, jak mogłoby się wydawać.

Spacer po Skalnym Mieście

Spacer po Skalnym Mieście

Spacer po Skalnym Mieście

Spacer po Skalnym Mieście

Spacer po Skalnym Mieście

Spacer po Skalnym Mieście

W wytworzonych samoistnie przez lata skałach ludzie dopatrują się uosobienia osób, czy istot żywych. I faktycznie. Spacerując ścieżkami Skalnego Miasta w Czechach, co jakiś czas widzimy rzeźby. Możemy spotkać wpatrzonych w siebie Starostę i Starościnę, dwa hipopotamy, głowę lwicy, delfina, karpia, czy Madonnę. Źródła podają, że Skalne Miasto w Czechach odwiedziło wiele znanych osób, w tym Johann Wolfgang Goethe. Podobno spacerował po tych terenach – tak twierdzą jedni badacze. Inni zaś udowadniają, że, co prawda, miał taki zamiar, jednak zrezygnował, będąc przy bramie. Jaka jest więc prawda? Może kiedyś się tego dowiemy. Spacer po Skalnym Mieście może okazać się ku temu doskonałym pretekstem.

Spacer po Skalnym Mieście

Spacer po Skalnym Mieście

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także