Sky Tower we Wrocławiu to kolejny punkt widokowy, który możemy dopisać do naszej polskiej mapy miejsc, w których miasto ogląda się z wysokości.

Sky Tower we Wrocławiu

 Ogród japoński we Wrocławiu

 Taverna Akropolis we Wrocławiu

 Afrykarium we Wrocławiu

Pobyt w Galerii handlowej

Sky Tower we Wrocławiu jest niewątpliwie jedną z ciekawszych atrakcji miasta, a na pewno najwyższą. Widoki są podobno z wyższej wysokości, niż te z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Sky Tower we Wrocławiu znajduje się w galerii handlowej, więc jeśli zdarzy Wam się, że dotrzecie za wcześnie, nie musicie się niczym przejmować, gdyż przejście się po sklepach umili Wam czas oczekiwania. Dla tych, którzy chcieliby się najeść, przede wszystkim jest Mc Donald’s i inne tego typu lokale.

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower we Wrocławiu

Wejścia na Sky Tower we Wrocławiu odbywają się średnio co 30 minut, więc dość często. Nie mamy pojęcia, jak wygląda sprawa z zakupem biletu, gdyż jechałyśmy z wycieczką zorganizowaną przez ZHP. Bilet wstępu to koszt kilkunastu złotych, a więc całkiem dużo, biorąc pod uwagę, że na przejście przez bramki, wjechanie windą i zwiedzanie mamy tylko 30 minut. Windy są dość duże, więc mieści się w nich spora ilość osób. Zwiedzanie na górze, na 39 piętrze, odbywa się indywidualnie. Można kupić pamiątkowe monety z automatu i usiąść na kanapie, by z pozycji siedzącej podziwiać panoramę miasta. Choć czasu wydaje się dość mało, z powodzeniem uda Wam się wszystko zobaczyć.

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower we Wrocławiu

Zajrzyj też na Mostek Pokutnic we Wrocławiu

Sky Tower we Wrocławiu znajduje się z dala od centrum, jeśli więc zdarzy Wam się także pobyt na wrocławskim rynku możemy polecić Wam wejście na Mostek Pokutnic. Wbrew pozorom, nie chodzi o taki mostek nad rzeczką, tylko wysoką wieżę widokową, mającą z pewnością 250-300 schodów. Mostek Pokutnic to miejsce na samym szczycie wieży, z którego można podziwiać widoki i robić pamiątkowe zdjęcia całemu Wrocławowi. Tak więc, w stolicy Dolnego Śląska macie co najmniej dwa punkty widokowe, na które warto wejść/wjechać. Jakie inne miejsca możecie nam polecić?

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower we Wrocławiu

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także