Zapraszamy na Sistersowe polecajki #52, będące doskonałym zwieńczeniem rocznego projektu. A już za tydzień niespodzianka – tajemniczo brzmiące Podróżnicze ABC.

Sistersowe polecajki #52

 Sistersowe polecajki #49

 Sistersowe polecajki #50

 Sistersowe polecajki #51

Wszystkie dzieci mają swoje małe i większe marzenia. Jednym z nich jest z pewnością domek na drzewie. Z tego, co pamiętamy nigdy nie było to naszym marzeniem, jednak Ilonka postanowiła dla Adasia przygotować taką tajną bazę. Zapraszamy do jej wpisu – może i Wy spełnicie pragnienie swojej pociechy.

Jakiś czas temu cały kraj obiegła kolejna wstrząsająca wiadomość – Polacy nie czytają. Co ciekawe, biorąc pod uwagę liczbę blogów i zapotrzebowanie w bibliotekach na daną powieść, jest to dość ciekawe. Czym kierować się przy wyborze lektury? Ciekawe jesteśmy, czy Wy rzucacie się tylko na bestsellery, czy szukacie też perełek wśród bibliotecznych półek?

Skoro już przy książkach i nowościach jesteśmy chciałybyśmy Wam polecić wpis dot. ,,Alicji w krainie czasów” Ałbeny Grabowskiej.  Jeśli nie macie ochoty na tę pozycję, zapraszamy na przegląd książek Ałbeny Grabowskiej na naszym blogu. Na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Najbardziej lubimy wiosnę i jesień, nie ma się więc czemu dziwić, że latem zaczynamy zastanawiać się, co pić w upały. Mamy wrażenie, że roztapiamy się od samego siedzenia, a gdzie tu mówić o w miarę normalnym funkcjonowaniu. Na szczęście Olga podpowiada, czym się chłodzić. Pycha!

Okej, nie każdy musi lubić góry. My np. szczególnie nie przepadamy, ale nie mogłybyśmy nie spojrzeć na wpis Karoliny, przedstawiający najpiękniejsze wodospady w Karkonoszach. Same w zeszłym roku odwiedziłyśmy jedynie ten Szklarki, a tam tyle pięknych widoków! Ciekawe jesteśmy, jakie inne dopisalibyście do tej listy.

Natalia, osoba znająca się na fotografii, tym razem zaprosiła do rozmowy Wojtka, który zna się na przepisach. Razem stworzyli prawdziwe kompendium wiedzy na temat tego, jak legalnie używać zdjęć z Internetu. Mimo tego, że problem wciąż jest nagłaśniany, wiele razy widzimy źródło: Internet. A Internet duży i szeroki, a czasem właściciel zdjęcia może się zdenerwować…

Podróżować podróżujemy sporo, więc nic dziwnego, że zainteresowało nas wyzwanie #ksiazkawpodrozy przygotowane m.in. przez Wiolę z Subiektywnie o książkach. To co, też do niego dołączacie? 🙂

Na Śląsku byłyśmy rok temu i na razie nie zamierzamy tego zmieniać, ale gdybyście przypadkiem znaleźli się w Kudowie-Zdroju sprawdźcie Muzeum Minerałów w tym mieście, polecane przez autorkę bloga Stopa w stopę. Nas akurat tam nie było, ale przy kolejnej wizycie na pewno nadrobimy.

,,Zanim się pojawiłeś” ma albo swoich zwolenników, albo przeciwników. Na razie nie możemy się wypowiadać, ale jeśli już to bardziej jesteśmy zainteresowane filmem, bo w krótszym czasie zapoznamy się z tą historią. Sprawdźcie, jakie wrażenie ta historia wywarła na Sylwii.

Drożdżówki lubicie? Orzechy też? Jeśli odpowiedź choć na jedno pytanie jest twierdząca to nie macie z czym zwlekać i koniecznie musicie przygotować zwijane drożdżówki z orzechami zaproponowane przez Gosię. Na pewno będą pyszne!

Zobacz także