My wciąż przebywamy w Kaliningradzie, ale nie zapomniałyśmy o Was i zapraszamy na Sistersowe polecajki #41.

Sistersowe polecajki #41

 Sistersowe polecajki #38

 Sistersowe polecajki #39

 Sistersowe polecajki #40

Co polecamy?

Seria Poczytajki-pomagajki wydawnictwa Muza cieszy się niemałym zainteresowaniem wśród najmłodszych czytelników. W dzisiejszych polecajkach polecamy Wam lekturę wpisu Sylwii o bajce ,,Zmyślacz”. Przeczytajcie i zastanówcie się, czy i w Waszym otoczeniu nie ma takich osób i co może być tego przyczyną.

Wpisy z Torunia są dość liczne na naszym blogu. Jest to jedno z najlepiej opisanych miejsc pod względem zabytków i restauracji. Alicja także postanowiła dodać coś od siebie z październikowej wycieczki do Torunia. Sprawdźcie, co zobaczyła i jakie to wywarło na niej wrażenie.

Masa solna to bardzo tani, ale wdzięczny materiał do wykonywania różnego rodzaju prac plastycznych. Same kilka razy miałyśmy z nim do czynienia i byłyśmy z tego faktu bardzo zadowolone. Jeśli nie znacie przepisu na jej wykonanie, sprawdźcie koniecznie.

Zawsze dobrze jest polecić coś świetnego, co czyta się szybko i z prawdziwą przyjemnością. Taka pozycją niewątpliwie jest niewątpliwie polecana przez Kasię publikacja pt. ,,Niegrzeczne dziewczynki”, na którą także mamy wielką ochotę, głównie ze względu na postać Olgi Kijowskiej, o której słyszałyśmy sporo na studiach. Na pewno kiedyś się z nią zapoznamy.

Co jeszcze?

Co to self publishing? Ewa z Day with coffee przybliża nieco tę metodę, stosowaną głównie przez młodych autorów, którzy chcą wydać książkę. Korzystają z niej zazwyczaj osoby, które nie otrzymały pozytywnej odpowiedzi od wydawnictwa lub Ci, którzy chcą mieć większą kontrolę nad swoją publikacją.

Kolorowanki dla dorosłych zawładnęły światem. Wydawnictwa prześcigają się w tym, kto wyda ładniejszą, tańszą, wytrwalszą. ,,Fantastyczne miejsca” wydawnictwa Egmont to tego publikacja, która zachwyci każdego z nas, niezależnie od wieku. Widzieliście ją na żywo?

Czytanie to bardzo przyjemna czynność, gdy zna się już wszystkie litery i opanowało się tę czynność na tyle dobrze, że lektura ulubionych publikacji nie sprawia nam najmniejszych trudności. Zanim jednak do tego dojdzie, warto wiedzieć, jak zachęcić dziecko do czytania. Sprawdźcie, jaką metodę poleca Sylwia.

Sistersowe polecajki #41

Po urlopie macierzyńskim wiele matek zadaje sobie pytanie – wrócić do pracy, czy pójść na urlop wychowawczy. Magda była jedną z nich. Sprawdźcie, którą opcję wybrała. Podpowiemy tylko,  że my byśmy zrobiły podobnie, gdyby istniała taka możliwość.

Postów na temat tego, co zrobić by blog stał się popularny powstało naprawdę mnóstwo. Sporo z nich przeczytałyśmy, a i tak jakoś nie przynosi to oczekiwanych rezultatów. Jeśli jesteście ciekawi, sprawdźcie jakie podpowiedzi daje Sylwia. Korzystacie z nich?

Góry są do chodzenia zimą, choć nigdy za nimi nie przepadałyśmy. No bo jaki urok jest w tym, by iść kilka godzin, popatrzeć kilka minut i ponownie zejść? Innego zdania są jednak Karolina z Piotrem, którzy udali się na Radziejową w dość niesprzyjającą pogodę. Czy było warto?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Poprzedni artykuł

Sistersowe polecajki #40

Następny artykuł

Sistersowe polecajki #42

Zobacz także