Jak Ci mija środa? Mamy nadzieję, że masz chwilę wolnego czasu, bowiem zapraszamy Cię na Sistersowe polecajki #37. Gotowy?

Sistersowe polecajki #37

 Sistersowe polecajki #34

 Sistersowe polecajki #35

 Sistersowe polecajki #36

Co polecamy?

Na początek chciałybyśmy polecić Wam dość mocny i trafiający w sedno wpis Ani pod nieco zagadkowym tytułem: Muszę nakarmić czytelników. Nigdy nie ukrywałyśmy, że to właśnie z blogiem (i podróżami) chciałybyśmy związać swoją przyszłość, jednak to, co się ostatnio dzieje, niestety często przekracza dopuszczalne granice ambicji i prywatności.

To, że nie warto siedzieć w domu już chyba wiecie, prawda? Jest tyle wspaniałych miejsc na świecie, które warto odwiedzić, że pewnie nie starczy nam na to życia. Marta jednak opowiada, co wartościowego jest w podróżach. Nowe miejsca, smaki, wspomnienia. Powiemy Wam w sekrecie, że już nie możemy doczekać się kolejnych wyjazdów. Całkowite zresetowanie się działa kojąco chyba na wszystkich.

Kiedy byłyśmy jeszcze na Bloggerze, wszyscy podkreślali, jak istotną rolę odgrywa SEO. Szczerze mówiąc, niewiele nam to mówiło, a że do takich bardziej technologicznych zadań się nie bierzemy, czytać nam się nie chciało, odpuściłyśmy sobie temat. Tymczasem popełniłyśmy ogromny blog! SEO odgrywa bowiem ogromną rolę w tym, jak nasz blog jest ,,sczytywany” przez Google’a. Jeżeli nie wiecie, co to tajemnicze SEO, ani jak możemy je wspomóc, koniecznie zajrzyjcie na wpis Uli.

My jak zwykle spóźnione z wpisami z Drezna, w którym byłyśmy we wrześniu 2015 roku, jednak Karolina przygotowała dla czytelników relację z salonu matematyczno-fizycznego muzeum Zwinger. Nam najbardziej podobała się część związana z wystawą porcelany. Byliście? Jak wrażenia?

Co jeszcze?

Astronomiczna wiosna już za nami, z pogodą jednak gorzej. Wczoraj praktycznie cały dzień w Toruniu padał deszcz, dopiero po południu w centralnej Polsce się przejaśniło. Nie musimy jednak czekać na słońce – zróbmy kolorowe tulipany 3D. Dzięki takiemu ożywczemu akcentowi w mieszkaniu z pewnością nabierzemy energii i chęci do działania.

Wiele mówi się ostatnio o spójnej identyfikacji wizualnej swojej marki. Jednolite fonty, takie same zdjęcia profilowe we wszystkich profilach w mediach społecznościowych, spójna kolorystyka, loginy zgodne z nazwą bloga. Jeżeli nie wiecie, o czym mówimy, zupełnie się nie przejmujcie, tylko zajrzyjcie na bloga Beatki, która przygotowała obszerny artykuł na ten temat.

Kto powiedział, że planszówki są skierowane tylko do dzieci? No właśnie. My na przykład ostatnio wkręciłyśmy się w takie gry rodzinne, dlatego też zwróciłyśmy uwagę na grę planszową ,,Potworne przepychanki” polecaną przez Klaudynę. Wydaje się naprawdę interesująca, co prawda nieco odstrasza nas cena, ale niebawem Wielkanoc. Kto wie, co przyniesie zajączek.

Sistersowe polecajki #37

Wiosna, Jesień, Zima na ulicy Czereśniowej to książki obrazkowe wydane przez wydawnictwo Zakamarki. Nie ma w nich ani jednego słowa, dzięki czemu można z nich korzystać wielokrotnie, pozwalając dziecku rozwijać swoją wyobraźnię na setki różnych sposobów. My osobiście nie lubimy takich pozycji, ale dzieci są zachwycone. Zresztą, spójrzcie sami.

Marta opowiada o ciemnych stronach własnego biznesu. Osoby, które blogują, po części mogą wiedzieć, o czym mowa, bo wraz z rosnącą popularnością bloga pojawiają się firmy, agencje, zainteresowane reklamą na danej stronie. Tymczasem, pracując na własny rachunek nieraz czeka nas wiele dylematów, których nie możemy odsunąć na bok.

I na koniec coś dla osób, które nie potrafią powiedzieć nie. Pewnie też tak czasem masz. Obowiązki spadają na Ciebie lawinowo, zastanawiasz się, czy uda Ci się spod nich wygrzebać, a tymczasem… koleżanka prosi Cię o przysługę. I kolega. I cioteczny brat Twojego ojca. Przecież zajmie Ci to tylko chwilę. No cooo, nie pomożesz? Ale jak to! Przecież masz obowiązek. A właśnie, że nie. Tym asertywnym akcentem kończymy Sistersowe polecajki #37, do zobaczenia!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Poprzedni artykuł

Sistersowe polecajki #36

Następny artykuł

Sistersowe polecajki #38

Zobacz także