Jak Wam mija środa? Nam bardzo przyjemnie, wolny dzień działa na nas bardzo pozytywnie. Tymczasem zapraszamy Was na Sistersowe polecajki #33.

Sistersowe polecajki #33

 Sistersowe polecajki #30

 Sistersowe polecajki #31

 Sistersowe polecajki #32

Lubicie ciasteczka? No raczej. Nie znamy chyba osoby, która nie lubiłaby domowych wypieków. A co powiecie na magdalenki z batatów? Iza podpowiada, jak wyczarować wegańskie przysmaki, którymi zajadać będzie się zapewne cała rodzina. My niebawem zamierzamy przekonać się same, czy bataty to nasz ulubiony składnik.

Wiecie, nie zawsze jest kolorowo, a pisarze wschodni wiedzą o tym najlepiej. Wszak nie gdzie indziej, a u takich pisarzy, jak Turgieniew, Puszkin, czy Lermontow spotkamy tragiczną miłość w literaturze rosyjskiej. Beatka przygotowała kilka przykładów, w których uczucie nie zawsze kończy się happy endem. Wiecie, że niektórzy ginęli w obronie czci ukochanej (np. Puszkin)?

Wybieracie się w góry? Może w Tatry? Sprawdźcie, gdzie smacznie zjeść w Zakopanem. My w mieście ostatni raz byłyśmy w 5 klasie podstawówki, aczkolwiek nieśmiało wpisujemy je w planach na przyszły rok. Na pewno się przyda. Warto zajrzeć także do wpisu Kasi, czy warto wybrać się do term w Bukowinie. Znajdziecie tam także kilka smacznych miejsc.

Zastanawiasz się, jak podreperować domowy budżet? Już nie musisz. Ania zebrała kilka praktycznych porad i sposobów, jesteśmy więc przekonane, że każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie Internet odgrywa bardzo ważną rolę, tam także można przejrzeć portale z ogłoszeniami. Czytając wpisy influencerów, wiemy, że stamtąd często czerpią zlecenia.

Co prawda, chyba już zima odeszła, a my wyczekujemy nadejścia wiosny, ale kto wie, czy przypadkiem jutro nie spadnie śnieg. Wówczas przydatny okaże się wpis Małgosi na temat tego, gdzie wybrać się na narty z dzieckiem. Białka Tatrzańska, Wisła Soszów, a może Zieleniec Ski Arena? Jeździcie na nartach? Jakie miejsca Wy wybieracie?

Niektórzy wierzą w nie bezgranicznie, inni uważają za zabobony. Przesądy. To o nich mowa. Traktujecie je poważnie, czy raczej z przymrużeniem oka? Dominik znalazł 20 przesądów, które uczynią Cię bogatym. To co, czytamy i pieniądze spadną nam z nieba? To tak, pozostając w tym temacie.

Za oknem śnieg, a może tak wypad na Fuerteventurę? Co prawda, jak wynika z relacji Sylwii, wieje tam praktycznie cały czas, ale czego nie robi się dla pięknych widoków? Sprawdźcie, co warto zobaczyć, będąc w tamtym rejonie Wysp Kanaryjskich oraz czy udało się odwiedzić karnawał. Mamy ochotę w przyszłości wyskoczyć tam na weekend.

Z pewnością niejeden nastolatek, kończący szkołę średnią i zaczynający uczelnię wyższą zadaje sobie pytanie, czy warto pracować w trakcie studiów? Ilu ludzi, tyle odpowiedzi. My jesteśmy zdania, że jeżeli czuje taką potrzebę (nie mówimy tutaj o sytuacjach, gdy jest to po prostu niezbędne, aby kontynuować edukację), to jasne, czemu nie. Są i tacy, którzy uważają, że studia to doskonały czas, aby zdobywać doświadczenie, choćby w fast foodach. A Wy, pracowaliście?

Jedziecie w nowe miejsce i zastanawiacie się, gdzie szukać informacji o atrakcjach turystycznych? My dziś już nie. Karolina też nie powinna. Zebrała bowiem wiele pożytecznych informacji, a jesteśmy przekonane, że czytelnicy w komentarzach jeszcze poszerzyli ten szkielet. Ciekawe jesteśmy, skąd Wy wiecie, co chcecie zobaczyć w danym regionie i gdzie warto zjeść?

Nie ze wszystkim się zgadzamy, ale może znajdziecie kilka sposobów na to, jak produktywnie spędzić leniwy dzień. Dla nas leniwy dzień jest czasem odpoczynku, a nie podświadomym zdobywaniem wiedzy. Wtedy robimy to, na co mamy ochotę, czytamy książki, oglądamy seriale, a nie to, co równie dobrze mogłybyśmy zrobić w innym czasie. A co Wy sądzicie na ten temat?

Poprzedni artykuł

Blog Roku 2015

Następny artykuł

Sistersowe polecajki #34

Zobacz także

 • Fajne artykuły polecacie 🙂 Jak zwykle zresztą 🙂

 • Znalazłam trzy artykuły dla siebie 🙂 lece czytac 🙂

  • A cóż to Cię zainteresowało? 😉

 • Bardzo ciekawe artykuły. A mam w planach Zakopane w niedługim czasie, więc chętnie się dowiem, gdzie tam można smacznie zjeść. 🙂

  • O, super! Też chętnie poczytamy Twoją relację, jeśli taka powstanie.

 • Katarzyna Nowak

  Dzięki za polecenie 🙂
  Ja nie mam chyba leniwych dni, zawsze mam coś do zrobienia, a tu sprzątnąć, to wynieść, tamto zetrzeć, tu poukładać, ktoś coś chce, jakaś dodatkowa praca, poza tym nie lubię marnować czasu, więc staram się każdego dnia mieć chwilkę na lenistwo, czyli… czytanie albo seriale 🙂

  • No tak, czytanie, czy seriale to lenistwo, ale nie odpisywanie na emaile np. 🙂

 • Chyba moje “leniwe dni” nadal nie zostały zrozumiane 😀 Jeszcze raz podkreślę, że nie chodziło mi o dni odpoczynku, tylko o takie, kiedy nic nam się nie chcę, a musimy chociaż trochę popracować lub zrobić coś innego dla swojego biznesu. Dla mnie czasem odpoczynku są weekendy. Wtedy nie odpisuję na maile, nie czytam o biznesie, nie robię innych rzeczy wymienionych we wpisie – odpoczywam 🙂

  Tak czy inaczej dziękuję za polecenie wpisu 🙂

  • “Każdej z nas zdarzają się dni, kiedy kompletnie nic nam się nie chce. Nie oznacza to jednak, że musimy ten czas spędzić na oglądaniu seriali, czy czytaniu sensacji z Pudelka. Leniwy dzień także może być produktywny!”
   Nie chcemy się kłócić, ale zrozumiałyśmy wpis tak, jak napisałyśmy. Niemniej, każdy może mieć inne zdanie.
   Pozdrawiamy!

   • Może źle to ujęłam we wpisie i mogło to zostać tak zrozumiane, ale mimo to zapewniam, że w dni przeznaczone na odpoczynek odpoczywam, nie zaglądam nawet do komputera 🙂

    • Dobrze, to już właściwie nieistotne 🙂

 • A u Was jak zwykle znajdzie się coś dla każdego. I bardzo dziękuję za polecenie:).