Jak Wam mija środa? Nam bardzo przyjemnie, wolny dzień działa na nas bardzo pozytywnie. Tymczasem zapraszamy Was na Sistersowe polecajki #33.

Sistersowe polecajki #33

 Sistersowe polecajki #30

 Sistersowe polecajki #31

 Sistersowe polecajki #32

Co polecamy?

Lubicie ciasteczka? No raczej. Nie znamy chyba osoby, która nie lubiłaby domowych wypieków. A co powiecie na magdalenki z batatów? Iza podpowiada, jak wyczarować wegańskie przysmaki, którymi zajadać będzie się zapewne cała rodzina. My niebawem zamierzamy przekonać się same, czy bataty to nasz ulubiony składnik.

Wiecie, nie zawsze jest kolorowo, a pisarze wschodni wiedzą o tym najlepiej. Wszak nie gdzie indziej, a u takich pisarzy, jak Turgieniew, Puszkin, czy Lermontow spotkamy tragiczną miłość w literaturze rosyjskiej. Beatka przygotowała kilka przykładów, w których uczucie nie zawsze kończy się happy endem. Wiecie, że niektórzy ginęli w obronie czci ukochanej (np. Puszkin)?

Wybieracie się w góry? Może w Tatry? Sprawdźcie, gdzie smacznie zjeść w Zakopanem. My w mieście ostatni raz byłyśmy w 5 klasie podstawówki, aczkolwiek nieśmiało wpisujemy je w planach na przyszły rok. Na pewno się przyda. Warto zajrzeć także do wpisu Kasi, czy warto wybrać się do term w Bukowinie. Znajdziecie tam także kilka smacznych miejsc.

Zastanawiasz się, jak podreperować domowy budżet? Już nie musisz. Ania zebrała kilka praktycznych porad i sposobów, jesteśmy więc przekonane, że każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie Internet odgrywa bardzo ważną rolę, tam także można przejrzeć portale z ogłoszeniami. Czytając wpisy influencerów, wiemy, że stamtąd często czerpią zlecenia.

Co jeszcze?

Co prawda, chyba już zima odeszła, a my wyczekujemy nadejścia wiosny, ale kto wie, czy przypadkiem jutro nie spadnie śnieg. Wówczas przydatny okaże się wpis Małgosi na temat tego, gdzie wybrać się na narty z dzieckiem. Białka Tatrzańska, Wisła Soszów, a może Zieleniec Ski Arena? Jeździcie na nartach? Jakie miejsca Wy wybieracie?

Niektórzy wierzą w nie bezgranicznie, inni uważają za zabobony. Przesądy. To o nich mowa. Traktujecie je poważnie, czy raczej z przymrużeniem oka? Dominik znalazł 20 przesądów, które uczynią Cię bogatym. To co, czytamy i pieniądze spadną nam z nieba? To tak, pozostając w tym temacie.

Za oknem śnieg, a może tak wypad na Fuerteventurę? Co prawda, jak wynika z relacji Sylwii, wieje tam praktycznie cały czas, ale czego nie robi się dla pięknych widoków? Sprawdźcie, co warto zobaczyć, będąc w tamtym rejonie Wysp Kanaryjskich oraz czy udało się odwiedzić karnawał. Mamy ochotę w przyszłości wyskoczyć tam na weekend.

Sistersowe polecajki #33

Z pewnością niejeden nastolatek, kończący szkołę średnią i zaczynający uczelnię wyższą zadaje sobie pytanie, czy warto pracować w trakcie studiów? Ilu ludzi, tyle odpowiedzi. My jesteśmy zdania, że jeżeli czuje taką potrzebę (nie mówimy tutaj o sytuacjach, gdy jest to po prostu niezbędne, aby kontynuować edukację), to jasne, czemu nie. Są i tacy, którzy uważają, że studia to doskonały czas, aby zdobywać doświadczenie, choćby w fast foodach. A Wy, pracowaliście?

Jedziecie w nowe miejsce i zastanawiacie się, gdzie szukać informacji o atrakcjach turystycznych? My dziś już nie. Karolina też nie powinna. Zebrała bowiem wiele pożytecznych informacji, a jesteśmy przekonane, że czytelnicy w komentarzach jeszcze poszerzyli ten szkielet. Ciekawe jesteśmy, skąd Wy wiecie, co chcecie zobaczyć w danym regionie i gdzie warto zjeść?

Nie ze wszystkim się zgadzamy, ale może znajdziecie kilka sposobów na to, jak produktywnie spędzić leniwy dzień. Dla nas leniwy dzień jest czasem odpoczynku, a nie podświadomym zdobywaniem wiedzy. Wtedy robimy to, na co mamy ochotę, czytamy książki, oglądamy seriale, a nie to, co równie dobrze mogłybyśmy zrobić w innym czasie. A co Wy sądzicie na ten temat?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także