Zapraszamy na Sistersowe polecajki #29. Dziś blogowo, wycieczkowo i filmowo.Sistersowe polecajki #29

 Sistersowe polecajki #26

 Sistersowe polecajki #27

 Sistersowe polecajki #28

Co polecamy?

Zima sprzyja długim wieczorom, ciepłym herbatom i… może pracom ręcznym? 50 prac ręcznych na zimę to propozycja dla osób, które lubią zajęcia manualne w wolnym czasie. Z pewnością znajdziecie w tej książce coś dla siebie. My uwielbiamy robić ozdoby z origami, najczęściej przed egzaminami, niesamowicie nas to odpręża. A jakie są Wasze sposoby na radzenie sobie ze stresem?

Ostatnio dużo się mówi o życiu we własnym rytmie, dostosowaniu potrzeb otoczenia do swoich, a nie na odwrót. Toruń podobno świetnie wpisuje się w tę ideę. Toruń to miejsce idealne – udowadnia to Kinga, która pod wpływem tego miasta wyciszyła się, określiła swoje cele. Szczerze mówiąc, i na nas to miasto działa mobilizująco. Jesteśmy tu 1,5 roku, a zrobiłyśmy chyba więcej, niż w Bydgoszczy przez trzy lata licencjatu.

Jakiś czas temu nakładem wyd. Egmont ukazały się książeczki, mówiące o emocjach. Bohaterów tam poznanych możemy spotkać w filmie ,,W głowie się nie mieści”. Mamy ogromną ochotę obejrzeć tę ekranizację, bo wydania książkowe zachwycały tematyką i prostotą przekazu.

Co jeszcze?

Berlin to miejsce, które zauroczyło nas kilkanaście lat temu, podczas wycieczki po 6 klasie podstawówki. W grudniu wróciłyśmy tam po raz kolejny. Ania również wybrała się na wycieczkę do Berlina. Sprawdźcie, co zobaczyła i dlaczego następnym razem uda się tam bez przewodnika. Łapcie też część drugą biegu po Berlinie.

Karnawał w pełni, zostało jeszcze kilka tygodni dozwolonej zabawy. Przygotowaliście już swoją maskę karnawałową? My na bal się nie wybieramy, w związku z tym odpuściłyśmy sobie to zadanie, ale… jesteśmy zachwycone, jak tanim kosztem i stosunkowo niewielkim nakładem pracy można przygotować takie cudo! Na blogu Kasi znajdziecie wiele pomysłów DIY.

Do grafików nam daleko, ale od czego są blogi. 6 świątecznych tapet do pobrania to propozycja idealna dla wszystkich, którzy chcą mieć ładną grafikę po ujrzeniu ekranu telefonu, a jednocześnie pragną czegoś nieszablonowego. My mamy ustawione inne tapety, również autorstwa Marii. Cudne są!

Sistersowe polecajki #29

Podpórki do książek to temat, który na razie nas nie dotyczy, ponieważ wszystkie pozycje stoją poupychane na półkach i ledwo się mieszczą. Gdybyście jednak mieli wolne miejsce, chcieli dodać ciekawy gadżet, który jednocześnie może posłużyć jako dekoracja mieszkania, to coś dla Was. Aż same jesteśmy zdziwione, jakie kształty/formy podpórek można dziś otrzymać.

,,Listy do M” oglądałyśmy kiedyś przypadkiem w telewizji i, szczerze mówiąc, nie wywarły na nas większego wrażenia. Coś jednak podkusiło nas, by wybrać się do kina na ,,Listy do M 2″. I co? I byłyśmy zachwycone! Cieszyłyśmy się, że w kinie jest ciemno, bo byłyśmy całe spłakane. Ciepła, poruszająca opowieść utrzymana w świątecznym klimacie. Nie jest to hit roku, ale przecież po takich filmach nie oczekujemy perfekcji, prawda?

Macie ochotę na daktylowe ciasteczka owsiane? My na pewno. Uwielbiamy wszelkie słodycze, a takie zrobione własnoręcznie to już w ogóle. Z chęcią przygotujemy taką przekąskę w wolnej chwili, a Wy?

Pewnie wielu z Was na początku swojej blogowej kariery zadawało sobie pytanie: co jest potrzebne w blogowaniu? Na szczęście, już nie musicie. Gosia przygotowała bardzo ciekawy wpis, począwszy od rzeczy bardzo praktycznych, jak hosting, czy znajomość specjalistów po takie bardziej przyziemne, jak wena, czy planowanie wpisów. Co byście dorzucili do tej listy?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także