Ostatnie Sistersowe polecajki w tym roku.Sistersowe polecajki #25

 Sistersowe polecajki #22

 Sistersowe polecajki #23

 Sistersowe polecajki #24

Ciekawi dlaczego warto blogować? Nie możecie doczekać się, kiedy dowiecie się, skąd pomysł, aby blogowanie traktować poważnie, co blog zmienił w życiu Kameralnej, Eweliny Mierzwińskiej, Natalii z JestRudo, Anity z Book Reviews oraz Edyty Zając? Nie czekajcie więc, tylko sprawdźcie. Poziom motywacji +100.

Kolorowanki dla dorosłych w ostatnim czasie porwały także nas. Ola na swoim blogu udostępnia darmowe rysunki do pobrania. W wolnej chwili na pewno je ściągniemy i będziemy kolorować. Odprężenie mamy gwarantowane.

Skubaniec, nazywamy też kruszonem, to jedno z naszych ulubionych ciast. Owoce można dobierać według własnego smaku. Skubaniec to ciasto dla każdego. Jego przygotowanie nie jest bardzo czasochłonne, a smakuje naprawdę pysznie.

Książkę można przeczytać i odłożyć. Ania z bloga Myśli i słowa wiatrem niesione przedstawia ,,Smutek aniołów” w cytatach. Jak widać, wszystkie one są bardzo klimatyczne i wartościowe. Lubicie wypisywać cytaty z powieści? My jakoś nie bardzo, choć niektóre bardzo nam się podobają.

Nauka języków obcych jest bardzo na czasie. My jakiś czas temu poruszałyśmy ich kwestię w podróżach. Wiola z kolei napisała artykuł o przydatności języka podczas czytania zagranicznych książek. Książki po rosyjsku czytamy raczej bez problemu. Może i po angielsku kiedyś damy radę?

Spokojny sen jest na wagę złota. Co zrobić, gdy nasze dzieci dręczą nocne lęki? Iza po zasięgnięciu opinii lekarza podzieliła się z czytelniczkami swoją wiedzą. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to na pewno nic przyjemnego.

Czasem ciężko się odprężyć, gdy gdzieś z tyłu głowy mamy jeszcze tyle zadań do wykonania. Interesuje Was 6 sposobów na relaks po ciężkim dniu? Pamiętacie, jak niedawno zachęcałyśmy Was do zrobienia sobie wolnego dnia? To także jeden ze sposobów, aby odpocząć. A jakie jest pozostałe 5? Jak Wy się relaksujecie?

Widzieliście film Karbala? Jest on wzorowany na prawdziwych wydarzeniach, które rozegrały się w 2004 roku. Być może nawet o nich słyszałyśmy, choć wątpliwe, bo miałyśmy dopiero 12 lat. Niemniej jednak, z wielką przyjemnością obejrzymy tę ekranizację, tym bardziej, że Wojtek nie poleca byle czego.

Znacie twórczość Anny Sakowicz? Czytaliście ,,Szepty dzieciństwa”? My na razie na oba pytania odpowiadamy przecząco. Samą autorkę miałyśmy okazję poznać w lipcu na spotkaniu A może nad morze? Z książką 3, jednak żadnej z jej książek jeszcze nie czytałyśmy. Mamy zamiar nadrobić w nowym roku.

Wychowanie dziecka w krajach skandynawskich może budzić wiele emocji. Kto ma więcej w tej kwestii do powiedzenia – rodzice, czy państwo? Rząd zabrania stosowania kar cielesnych, znęcania się nad dzieckiem. Ba, nawet krzyku. Czy to dobre rozwiązanie? Pewnie tak. Wiadomo, nikt nie jest święty, jednak ludzie, którzy byli wychowywani w takim duchu nie widzą w tym nic dziwnego.

I tym miłym akcentem kończymy Sistersowe polecajki w 2015 roku. Zapraszamy Was do zaglądania w przyszłym, w każdą środę o 14.30.

Zobacz także