Czas na kolejne Sistersowe polecajki. Gotowi?Sistersowe polecajki #17

 Sistersowe polecajki #14

 Sistersowe polecajki #15

 Sistersowe polecajki #16

Co polecamy?

Są takie miejsca, gdzie nie wyobrażamy sobie spać w podrzędnych hotelach. Są też takie wyjazdy, gdzie z braku pieniędzy szukamy, jak można najtaniej. Nigdy jednak nie decydujemy się na miejsce, które wygląda prawie że jak speluna. Sprawdźcie, 10 sposobów, aby płacić mniej za nocleg. Szczerze mówiąc, o kilku z nich nie miałyśmy dotąd pojęcia.

Masz jedno dziecko i już zastanawiasz się, kiedy wrócisz do pracy? Jak to jest mieć dwójkę dzieci i nie zwariować? Między nami, jakoś sobie nie wyobrażamy, żeby dzieci latały wokół nas, chociaż… Z drugiej strony, jasne, że chciałybyśmy je mieć. W tej sytuacji chyba nie ma dobrych rozwiązań. Dwójka dzieci – 2 razy więcej szczęścia. Wiemy po sobie.

Z filmami u nas jest zawsze tak, że najpierw zrobimy na bloga, potem na studia, następnie poczytamy książki, obejrzymy seriale/programy rozrywkowe, a na końcu… nie chce nam się już oglądać długometrażowych produkcji. Niemniej, jesienne premiery kinowe nas zainteresowały. Chciałybyśmy obejrzeć ,,Most szpiegów” i ,,Everest”. A Ty?

Ciąża. 9 miesięcy mija nie wiadomo kiedy. Przynajmniej tak przypuszczamy. I nagle pojawia się ONO. Wasze dziecko, którym trzeba się zająć. Macierzyństwo z noworodkiem nie jest planem, który można odhaczyć punkt po punkcie. Sprawdźcie, jak oczekiwania mają się do rzeczywistości.

Co jeszcze?

 Świdnicę odwiedziłyśmy w tym roku przy okazji naszego pobytu na Dolnym Śląsku. Kościół 1000-lecia, dziki oraz rynek widziałyśmy. Było jednak kilka miejsc, o których nie miałyśmy pojęcia, a z chęcią byśmy tam zajrzały. W ogóle to miasto niesamowicie nas zauroczyło. Może nie chciałybyśmy tam zamieszkać, ale na jednodniowe wycieczki jak najbardziej byśmy tam jeździły.

Wspomnienia są ulotne. Czy pamiętasz, co robiłeś dzień, tydzień, a co miesiąc temu? A 5 lat temu? Pewnie nie. Nie przejmuj się, my też nie. Od pewnego czasu rodzicom kupujemy z okazji urodzin, czy rocznicy ślubu fotoksiążki. To doskonały sposób na to, aby utrwalić najważniejsze chwile. Każdy na pewno ma swoją własną odpowiedź na pytanie jak dbać o wspomnienia, prawda?

Pobudź kreatywność. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, co? Większą część wakacji, poza czasem, kiedy byłyśmy w podróżach, spędzałyśmy w rodzinnym domu. Super warunki, nikt nam nie przeszkadza, można pracować, czytać książki, leniuchować. Po jakimś czasie jednak czułyśmy się, jakbyśmy były zamknięte w złotej klatce. Niby dobrze, ale jednak zaczynałyśmy się dusić. Jeden wyjazd do Torunia i pokłady kreatywności wróciły. Sprawdźcie sami.

Sistersowe polecajki #17

Chyba każda mała dziewczynka chciałaby mieć ślub i wesele jak z bajki. Nie byłyśmy wyjątkiem. Do czasu. Babcia pewien czas temu powiedziała nam: Jak będziecie wychodzić za mąż, pamiętajcie, dwóch świadków, dwa placki 🙂 Nie chodziło bynajmniej o to, że nie lubiła się bawić. Ale jak zaczęłyśmy przeglądać, ile kosztuje wesele, zrozumiałyśmy, dlaczego pary tak długo zwlekają z uroczystością. Bo żeby zaprosić 100 gości, w tym dawno niewidzianych krewnych, trzeba mieć konkretne pieniądze. A żeby je mieć, trzeba zarobić, bo z nieba nie spadają. No cóż. Można też inaczej (więcej info po kliknięciu w link).

Upominki dostawać każdy lubi. A jakie są najlepsze prezenty dla blogera? Nie obraziłybyśmy się, gdybyście chcieli sprezentować nam aparat albo zagraniczną wycieczkę. No dobra, weekend w ekskluzywnym hotelu też może być. A teraz całkiem serio. Najlepsze prezenty to te płynące z głębi serca, na które, niekoniecznie, musimy wydać fortunę.

Dla miłośników gór i chodzenia, z pewnością interesująca okaże się wyprawa na Giewont. Z nami jest taka sprawa, że te wszystkie piękne widoki na zdjęciach zapierają nam dech w piersiach, ale mamy się gdzieś wybrać, to nam się nie chce. Nogi bolą i chodzić trzeba. Też tak macie, czy tylko my jesteśmy takimi leniuszkami? 😉

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także