Birginsen we wpisie Suche przekąski na podróż napisała, że ona lubi zabrać owoce. Po chwili namysłu doszłyśmy do wniosku, że sałatka owocowa z sosem ananasowym i miodem będzie w tym celu doskonale spełniać swoją funkcję.

Sałatka owocowa z sosem ananasowym i miodem

 Cytrynowo-pomarańczowe ciasteczka

 Sałatka z brokułem i kukurydzą

 Tarta z malinami

Tak naprawdę to, co wrzucimy do naszej sałatki to nasze preferencje. My wybrałyśmy ananasy, brzoskwinie, liczi, granat, pomarańcze, ale ciekawie też komponowałoby się kiwi, które dodatkowo urozmaiciłoby kolorystycznie tę sałatkę. Całość została dosłodzona miodem, który związał dodatkowo sos ananasowy. Sałatka owocowa z sosem ananasowym i miodem to idealne połączenie dla tych, którzy lubią sałatki na słodko.

Sałatka owocowa z sosem ananasowym i miodem – potrzebujemy:

 1 granat
 6 plasterków ananasa
 5 połówek brzoskwiń
 1 pomarańcza
 1 liczi
 łyżka miodu
 1 łyżka tłuszczu
 3/4 łyżki mąki
 sok z ananasa

Sałatka owocowa z sosem ananasowym i miodem

Sałatka owocowa z sosem ananasowym i miodem – sposób wykonania:

 Wyjmujemy nasiona z granatu (świetny filmik Kotlet. tv będzie pomocny).
 Ananasy, brzoskwinie kroimy w dość dużą kostkę. Liczi ubieramy ze skórki, obkrawamy płaty wokół miąższu – kroimy w kostkę.
 Pomarańczę obieramy ze skórki i błonek. Jedną cząstkę dzielimy na mniej więcej 3 części.
 Łyżkę masła rozpuszczamy w rondelku. Dodajemy 3/4 łyżki mąki, powoli dodajemy sok z ananasów. Gotujemy tak długo, aż sos nie zrobi się gęsty. Pod koniec dodajemy łyżkę miodu.
 Całość wsypujemy do dużej miski, mieszamy z sosem. Jeżeli chcemy wziąć sałatkę na podróż, przekładamy ją do osobnego pudełeczka.

Smacznego!

Zobacz także