Rynek we Wrocławiu jest chyba jednym z ładniejszych tego typu miejsc, które widziałyśmy w całej Polsce. Dlaczego tak uważamy? Już mówimy.

Rynek we Wrocławiu

 Mostek Pokutnic we Wrocławiu

 Ogród japoński we Wrocławiu

 Wycieczka na Śląsk

Przepiękna fontanna

Tym, co wyróżnia rynek we Wrocławiu od innych miast jest niewątpliwie przepiękna, naprawdę duża fontanna umiejscowiona w centralnym miejscu placu. Już na zdjęciach sprawia niesamowite wrażenie, jednak widok w rzeczywistości przewyższa nasze wszelkie oczekiwania. Jest tak piękna, że nie dziwi fakt, iż wciąż jest przy niej mnóstwo ludzi, którzy robią sobie pamiątkowe zdjęcia. My także nie jesteśmy wyjątkiem i choć we Wrocławiu przy fontannie byłyśmy tylko dwa razy, to mamy już dwie pamiątkowe fotografie 🙂

Rynek we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu

Krasnale

Rynek we Wrocławiu nie może nie poszczycić się także figurkami krasnali, które są niewątpliwym symbolem miasta. Istnieje nawet specjalna mapka, na której zostało umieszczone prawie 400 krasnali w całym mieście. Odwiedzenie ich wszystkich z pewnością jest nie lada wyczynem, jednak dla mieszkańców miasta na przestrzeni lat nie powinno okazać się zadaniem zbyt trudnym. Nam na rynku udało się zobaczyć ich zaledwie kilka, jednak wszystkie są bardzo ładne. Czasem trudno niektóre zauważyć, gdyż wspaniale wtapiają się w otoczenie. Bacznemu zwiedzającemu na pewno jednak nie umkną uwadze, zwłaszcza wtedy, gdy zwiedzanie odbywa się z wrocławskim przewodnikiem.

Rynek we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu to także starodawne, kolorowe kamieniczki, pyszne knajpki i wiele cudownych widoków. Jeśli o jedzeniu mowa, nam bardzo przypadła do gustu grecka restauracja Taverna Akropolis we Wrocławiu, którą odwiedziłyśmy dwukrotnie podczas naszych wizyt w tym mieście. Jedzenie jest więcej niż pyszne, sycące, ceny jak na tego typu miejsce – naprawdę przystępne. Nie ma się czemu dziwić, że Wrocław uważamy za jedno z piękniejszych miast. Krasnale, przepiękna fontanna, pyszne jedzenie, a to wszystko skumulowane w jednym miejscu. Czego chcieć więcej? Może tylko jakiejś wieży widokowej, ale to da się załatwić, gdyż niedaleko rynku znajduje się Mostek Pokutnic we Wrocławiu, o którym wspomnimy Wam za kilka dni.

Rynek we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także