Po czym najlepiej poznać miasto, jeśli nie po rynku? No właśnie. Ten w Świdnicy jest bardzo zadbany, odnowiony. Możemy zobaczyć w jego uliczkach liczne figury, posągi, z którymi można zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Rynek w Świdnicy

 Wycieczka na Śląsk

 Kościół Pokoju w Świdnicy

 Wieża ratuszowa w Świdnicy

Barwne, klimatyczne uliczki z kamienicami

Nic nie zachwyca nas bardziej, niż niezwykle przyciągający, elektryzujący swym urokiem rynek wraz z przepięknie odnowionymi kamienicami. Nic na to nie poradzimy, że jesteśmy wzrokowcami, a nawet najmniejsze elementy dekoracyjne przyciągają nasz wzrok i sprawiają, że chcemy zatracić się w tym miejscu, zostać w nim na dłużej.

Rynek w Świdnicy

Rynek w Świdnicy, naszym zdaniem, jest jednym z ładniejszych, które widziałyśmy. Troszeczkę przypomina nam ten we Wrocławiu, jednak nie do końca możemy mówić o paralelności. Cały Dolny Śląsk zachwyca swoją architekturą, nie mogło być wyjątku także i w tym mieście. Świdnica to niewątpliwie jedno z tych miejsc, po pobycie w których zrozumiałyśmy, dlaczego mieszkańcy są tak nim zachwyceni. Pozytywna energia, przepyszne drożdżówki z cukierni z tradycjami, nieśpieszny spacer – to wszystko ma wpływ na to, jak chłoniemy klimat danego miejsca. Rynek w Świdnicy z pewnością to wszystko ma.

Wieża ratuszowa

A to niejedyne atrakcje, jakie przygotowało dla nas to dolnośląskie miasto. Niedaleko, w bramie, znajduje się bowiem wieża ratuszowa, o której nieco więcej opowiemy Wam za kilka dni. Widoki z 9 piętra zapierają dech w piersiach. Alicja, będąc właśnie ostatnio w tym miejscu, mówiła, że uruchomiono możliwość wysyłania darmowych e-pocztówek. Kiedy my byłyśmy, jeszcze to chyba nie funkcjonowało. Niemniej jednak, warto pamiętać, że rynek w Świdnicy to nie tylko urokliwe i klimatyczne uliczki, ale także miejsce, skąd można zobaczyć przepiękną panoramę.

Czy warto?

Zawsze mówimy Wam, że nie poznamy klimaty danego miasta lepiej, niż zrobimy to, chłonąc atmosferę rynku. To głównie tam toczy się życie miasta, to to miejsce jest najbardziej zadbane, reprezentatywne dla danej społeczności. Rynek w Świdnicy przygotował dla turystów i mieszkańców wiele atrakcji, jak np. poniższe figury dzików, które biją rekordy popularności na tym terenie. W pobliżu znajdują się także fontanny, ławeczki, więc spokojnie możemy zabrać tam dziecko lub książkę i wypocząć. My z chęcią tam wrócimy.

Rynek w Świdnicy

rynek_swidnica2

Rynek w Świdnicy

Rynek w Świdnicy

Rynek w Świdnicy

Rynek w Świdnicy

Rynek w Świdnicy

Rynek w Świdnicy

Rynek w Świdnicy

Rynek w Świdnicy

Poprzedni artykuł

Mini wieża Eiffela w Pradze

Następny artykuł

Wieża ratuszowa w Świdnicy

Zobacz także

 • Ja w ogóle lubię bywać na polskich rynkach. A tam jeszcze nie byłam, więc wszystko przede mną. Zdjęcia mnie zachęcają.

 • Piękne miasto 🙂 Widzę, że warto tam pojechać 🙂

  • Na przykład wstąpić w drodze do Pragi.

 • Alicja P.

  Uwielbiam Świdnicę, to taka namiastka Wrocławia 🙂 Nigdy mi się nie znudzi, to chyba moje ulubione po Wrocku miasto na Dolnym Śląsku, lubię ten klimat i często się w mieście coś dzieje 🙂

  • Toż wiedziałyśmy, gdzie pojechać 🙂

 • Uroczy, w pierwszej chwili mialam wrazenie, ze to rynek z Bygdoszczy, w sumie chyba wiele ryneczkow bylo zabudowywanych na jedna modle. Pozdrawiam serdecznie Beata

  • Bydgoszcz nie, jak już to bardziej Poznań 🙂

 • Śliczne zdjęcia 🙂
  Ten pomnik dzików jest rozbrajający 🙂
  Pozdrawiam

 • ewa

  W Świdnicy za to nie byłam 🙁 Fotki cudne, szczególnie te dziki, robią wrażenie, a rynek widać, że stanowi swoistą okładkę dla reszty Świdnicy.

  • Dokładnie. Dziki są dużą atrakcją.

 • www.fashionable.com.pl

  Ładnie!

 • całkiem przyjemne miasto, nie miałam okazji zwiedzać, ale widze, że warto!