Rynek w Pucku to z pewnością chluba całego miasta. Mieszkańcy mają się czym pochwalić i choć początkowo nie brałyśmy odwiedzin tam pod uwagę, postanowiłyśmy się tam zatrzymać choć na kilka godzin.

A może zajrzymy do Pucka?

Puck nigdy nie był na naszej liście miejsc do odwiedzenia. Nie wiemy dokładnie jak to się stało, ale wypatrzyłyśmy, że znajdują się tam dwa oddziały Muzeum Ziemi Puckiej oraz przepiękny rynek. Postanowiłyśmy, że skoro i tak pociąg jadący do Władysławowa przejeżdża przez Puck możemy się tam zatrzymać na kilka godzin w cenie zakupionego już biletu. Nic dzięki tej pozycji nie traciłyśmy, a mogłyśmy tylko zyskać.

Rynek w Pucku

Rynek w Pucku znajduje się jakieś 5-7 minut piechotą od Dworca PKP, więc jest to odległość, którą bez żadnych przeszkód możemy pokonać, nawet mając godzinną przesiadkę. Bardzo blisko rynku znajdują się także dwa oddziały wspomnianego wcześniej Muzeum. Bardzo dużą atrakcją na samym placu cieszy się lew z umieszczoną obok siebie legendą o herbie miasta Puck. Na uwagę zasługują także ,,Państwo” przed jednym ze sklepików, którzy niewątpliwie przyciągają wzrok. Bardzo fajnym pomysłem jest także postawienie budki z książkami w ramach bookcrossingu, czyli uwalniania książek. Akcja polega na tym, że można taką ksiązkę pożyczyć, przeczytać i przekazać ją dalej oraz przynieść do punktu swoje powieści.

Muzeum Ziemi Puckiej

Jak już wspomniałyśmy, w Pucku znajdują się dwa oddziały Muzeum Ziemi Puckiej. Niestety, podczas naszej wizyty jeden z nich był w remoncie, jednak oddział Szpitalik wciąż był dostępny dla zwiedzających. O tym miejscu napiszemy obszerniej w kolejnym wpisie, jednak już teraz zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca. Podobnie sprawa ma się z oddziałem Hallerówka we Władysławowie, który także zasługuje na uznanie. Odnosimy jednak wrażenie, że Muzeum Ziemi Puckiej jest dość mało rozpropagowanym miejscem, gdyż w sumie dopiero dzień przed wyjazdem natrafiłyśmy na informację, że taki obiekt istnieje. A jakie atrakcje Wy możecie nam polecić w tamtych okolicach?

Zobacz także

  • Na tym rynku jeszcze mnie nie było 🙂

  • naczytane.blogspot.com

    Będę musiała się wybrać do Pucka 🙂

  • Bubble butt

    Faktycznie bardzo tam ładnie 🙂
    U nas w szkole jest też akcja Bookcrossing – dzieciaki są zachwycone 🙂