Rynek w Pucku to z pewnością chluba całego miasta. Mieszkańcy mają się czym pochwalić i choć początkowo nie brałyśmy odwiedzin tam pod uwagę, postanowiłyśmy się tam zatrzymać choć na kilka godzin.

Rynek w Pucku

 Szpitalik w Pucku

 Park Przyjaźni w Pucku

 Magiczny Zawrót Głowy we Władysławowie

A może zajrzymy do Pucka?

Puck nigdy nie był na naszej liście miejsc do odwiedzenia. Nie wiemy dokładnie jak to się stało, ale wypatrzyłyśmy, że znajdują się tam dwa oddziały Muzeum Ziemi Puckiej oraz przepiękny rynek. Postanowiłyśmy, że skoro i tak pociąg jadący do Władysławowa przejeżdża przez Puck możemy się tam zatrzymać na kilka godzin w cenie zakupionego już biletu. Nic dzięki tej pozycji nie traciłyśmy, a mogłyśmy tylko zyskać.

Rynek w Pucku

Rynek w Pucku

Rynek w Pucku

Rynek w Pucku

Rynek w Pucku znajduje się jakieś 5-7 minut piechotą od Dworca PKP, więc jest to odległość, którą bez żadnych przeszkód możemy pokonać, nawet mając godzinną przesiadkę. Bardzo blisko rynku znajdują się także dwa oddziały wspomnianego wcześniej Muzeum. Bardzo dużą atrakcją na samym placu cieszy się lew z umieszczoną obok siebie legendą o herbie miasta Puck. Na uwagę zasługują także ,,Państwo” przed jednym ze sklepików, którzy niewątpliwie przyciągają wzrok. Bardzo fajnym pomysłem jest także postawienie budki z książkami w ramach bookcrossingu, czyli uwalniania książek. Akcja polega na tym, że można taką ksiązkę pożyczyć, przeczytać i przekazać ją dalej oraz przynieść do punktu swoje powieści.

Rynek w Pucku

Rynek w Pucku

Rynek w Pucku

Muzeum Ziemi Puckiej

Jak już wspomniałyśmy, w Pucku znajdują się dwa oddziały Muzeum Ziemi Puckiej. Niestety, podczas naszej wizyty jeden z nich był w remoncie, jednak oddział Szpitalik wciąż był dostępny dla zwiedzających. O tym miejscu napiszemy obszerniej w kolejnym wpisie, jednak już teraz zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca. Podobnie sprawa ma się z oddziałem Hallerówka we Władysławowie, który także zasługuje na uznanie. Odnosimy jednak wrażenie, że Muzeum Ziemi Puckiej jest dość mało rozpropagowanym miejscem, gdyż w sumie dopiero dzień przed wyjazdem natrafiłyśmy na informację, że taki obiekt istnieje. A jakie atrakcje Wy możecie nam polecić w tamtych okolicach?

Rynek w Pucku

Rynek w Pucku

Rynek w Pucku

Rynek w Pucku

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także