Rynek w Lublinie to kolejne serce miasta, jak nazywamy tego typu miejsca, które udało nam się odwiedzić. Zapraszamy Was na spacer po lubelskim rynku.

Rynek w Lublinie

 Dworek Kościuszków w Lublinie

 Majdanek w Lublinie

 Pokoje gościnne Jodełka w Lublinie

Zaczęło się od zamku

Z racji tego, że w Lublinie zamieszkałyśmy na obrzeżach pierwszego dnia udało nam się zobaczyć tylko Ogród Botaniczny i Muzeum Wsi Lubelskiej. Drugiego z samego rana udałyśmy się na autobus, by zwiedzać kolejne miejsca. Swoją podróż zaczęłyśmy od lubelskiego zamku, by następnie przemieszczać się w okolice rynku i odwiedzić na nim inne warte uwagi atrakcje. Lublin na brak miejsc wartych odwiedzenia nie może narzekać, więc miałyśmy bardzo napięty harmonogram.

Rynek w Lublinie

Rynek w Lublinie

Rynek w Lublinie

Rynek w Lublinie

Jeśli czytacie nasze wpisy, z pewnością zorientowaliście się, że w miastach, które odwiedzamy zawsze staramy się zobaczyć także rynek, najlepiej w pierwszej kolejności. Uważamy bowiem, że nic tak nie odda architektury i klimatu miasta co jego serce, czyli rynek. Rynek w Lublinie był więc dla nas miejscem obowiązkowym, które zachwyciło nas od pierwszego wejrzenia. Jest on bardzo duży, z plątaniną uliczek, w których warto się zgubić, by natrafić na jakąś nową, niezapisaną nigdzie atrakcję. Niektóre miejsca podczas naszej wizyty w Lublinie były nieczynne, ale do czasu, gdy odwiedzimy miasto ponownie na pewno powstaną nowe muzea i inne miejsca, które warto zobaczyć.

Rynek w Lublinie

Rynek w Lublinie

Rynek w Lublinie

Rynek w Lublinie

Rynek w Lublinie

Rynek w Lublinie

Lubelska Podziemna Trasa Turystyczna

Na rynku znajduje się Lubelska Podziemna Trasa Turystyczna, którą naprawdę warto odwiedzić. Bilet wstępu to coś ok. 10 złotych, zwiedzanie trwa niecałą godzinę. Warto przygotować się na to, że w podziemiach może być trochę zimno, więc weźcie ze sobą ciepłą bluzę. Jest to z pewnością jedna z ciekawszych atrakcji miasta, która ukazuje jego historię. Największe wrażenie wywarła na nas końcowa inscenizacja, która naprawdę robi ogromne wrażenie. Przygotujcie się na huk burzy. Dzieci mogą być tego typu dźwiękami przerażone, zwłaszcza wtedy, gdy nie będą się tego spodziewać. Niemniej, podziemną trasę warto odwiedzić, by lepiej poznać miasto.

Rynek w Lublinie

Rynek w Lublinie

Rynek w Lublinie

Rynek w Lublinie

Rynek w Lublinie

Rynek w Lublinie

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także