Rynek w Łomży znajduje się bardzo blisko innych atrakcji w tym mieście, w tym tuż obok ławeczki Hanki Bielickiej. Warto tutaj zajrzeć choć na chwilę.

Rynek w Łomży

 Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży

 Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży

 Muzeum Przyrodnicze w Drozdowie

Wycieczka do Białegostoku

Białystok marzył nam się już od dawna. Biorąc pod uwagę to, że z okolic Gniezna gdzie mieszkamy jest tam prawie 500 kilometrów wciąż odkładałyśmy naszą podróż w czasie na bardziej dogodny moment. W końcu powiedziałyśmy sobie: dość i korzystając z urlopu w lipcu postanowiłyśmy się wybrać właśnie w te okolice. Aby podróż nam się nie dłużyła, lubimy sobie poszukać atrakcje po drodze. Jedną z nich był rynek w Łomży.

Rynek w Łomży

Rynek w Łomży

Rynek w Łomży

Ławeczka Hanki Bielickiej

Ławeczka Hanki Bielickiej jest niewątpliwie jedną z ciekawszych atrakcji miasta, tym bardziej, że znajduje się na rynku w Łomży. Aktorka mieszkała w mieście przez prawie cały okres międzywojenny, a przez całe życie była silnie związana z tym miastem. Nie ma więc się czemu dziwić, że dorobiła się swojej ławeczki. Swoją drogą, bardzo lubimy wyszukiwać w miastach różne tego typu pomniki, gdyż zdjęcia ze znanymi postaciami są wspaniałą pamiątką. Najwięcej tego typu miejsc jest w Łodzi, gdzie została stworzona Galeria Wielkich Łodzian, bardzo fajna jest też Bajkowa Łódź. Jeśli będziecie w którymś z miast, warto poszukać tego typu miejsc, gdyż niesamowicie urozmaicają wycieczkę.

Rynek w Łomży

Rynek w Łomży

Rynek w Łomży

Rynek w Łomży

Rynek w Łomży znajduje się bardzo blisko dwóch muzeów, które można zwiedzić w tym mieście – Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego oraz Muzeum Północno-Mazowieckie, w którym można podziwiać wystawę poświęconą dawnej Łomży, bursztynowi, jest także sala rycerska oraz eksponaty archeologiczne. Dziś jednak nie o tym. Tak się składa, że w 2018 roku Łomża obchodzi 600-lecie nadania miastu praw miejskich. Rynek w Łomży jako centrum miasta ma przygotowaną przepiękną makietę z osią czasu. Na rynku zobaczymy także fontannę, mnóstwo sklepików z pamiątkami oraz ławeczkę Hanki Bielickiej.

Rynek w Łomży

Rynek w Łomży

Rynek w Łomży

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także