Być może zdarzyło Wam się kiedyś odwiedzić Gniezno. Nikt raczej jednak nie zwraca już uwagi na okoliczne miasta. Dziś Waszej uwadze polecamy Rynek w Kłecku.

Rynek w Kłecku

 Gdzie wybrać się na Majówkę?

 Punkt widokowy w Gnieźnie (Katedra)

 Rynek w Gnieźnie

W drodze do Wągrowca

Rynek w Kłecku odwiedziłyśmy w drodze do Wągrowca, gdzie jechałyśmy na spotkanie autorskie z Krystyną Mirek. Doszłyśmy do wniosku, że  skoro Kłecko znajduje się i tak na naszej trasie możemy na chwilę przystanąć i przygotować dla Was relację z kłeckowskiego rynku. Rynek w Kłecku nie był nam obcy, bowiem już wcześniej miałyśmy okazję go widzieć. Było to na dożynkach w mieście w 2017 roku.

Rynek w Kłecku

Rynek w Kłecku

Rynek w Kłecku

Wioska Smerfów w Kłecku

Władze Kłecka w 2017 roku postanowiły postawić na dożynki ze Smerfami w roli głównej, co cieszyło się niesamowitym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i przyjezdnych. Był konkurs na tort Smerfowy, który następnie mogli spróbować goście, na rysunek ze Smerfem. Były także inne atrakcje związane z tymi postaciami. Można było spróbować smerfowej galaretki, kupić mnóstwo zabawek nie związanych z tym wydarzeniem. Co prawda, wybór był dość ograniczony, jednak dzieci z pewnością naciągnęły niejednego rodzica na jakąś nowość. To właśnie wtedy odbył się także przemarsz gości w Smerfowych czapeczkach na rynek i z powrotem. Dożynki odbywały się bowiem w parku, który znajduje się bardzo niedaleko centrum miasta.

Rynek w Kłecku

Rynek w Kłecku

Rynek w Kłecku

Rynek w Kłecku

Rynek w Kłecku już wtedy okazał się dla nas bardzo ciekawym i ładnym miejscem. Z racji tłumu ludzi nie bardzo było jednak okazji by sfotografować jego urok. Korzystając z okazji, o czym już wspomnialyśmy wcześniej, postanowiłyśmy zatrzymać się tam na chwilę w drodze do Wągrowca. Może nie jest to bardzo duży plac, jednak zajmuje całkiem sporą przestrzeń. Na rynku znajduje się sporo sklepów, ławeczki, na których można usiąść, jest przystanek. Zobaczymy także mapę turystyczną powiatu oraz duży herb miasta namalowany na posadzce. Rynek w Kłecku nie jest może miejscem gdzie trzeba spędzać czas godzinami, ale na krótki wypad do miasta nada się idealnie.

Rynek w Kłecku

Rynek w Kłecku

Rynek w Kłecku

Rynek w Kłecku

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także