Rynek w Chojnicach nieco przypomina mi ten w Brodnicy. Muszę przyznać, że z chęcią zatrzymałabym się tam na dłużej.

Rynek w Chojnicach

 Eksperymentarium w Chojnicach

 Rynek w Tucholi

 HOSW w Białej

Niespodziewana wycieczka do Chojnic

Wybierając się na obóz ornitologiczny do Funki, nie miałam pojęcia, że planowana jest wycieczka na rynek w Chojnicach. Wcześniej nie brałyśmy pod uwagę tego kierunku podróży, jednak muszę przyznać, że zmienimy zdanie, bowiem tamte rejony mają w sobie niesamowity klimat. O ile same Charzykowy jakoś mnie nie oczarowały, co prawda mają sielskie jezioro, a rejsy po Jeziorze Charzykowskim mają w sobie pewną magię, o tyle już Chojnice sprawiły, że z chęcią wybierzemy się w te rejony na kilkudniową wycieczkę. W planie było zwiedzenie Eksperymentarium, miejsca wyjątkowego, w którym dzieciaki mogą spędzić długie godziny, a i dorośli nie powinni się nudzić oraz przejście na rynek w Chojnicach, by obejrzeć Bramę Człuchowską, Bazylikę Mniejszą oraz sławnego tura.

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach to miejsce niezwykle klimatyczne, mające duszę i dające to odczuć na każdym kroku. To pasaż sklepów, nieco przypomina mi tym Chorzów, rynek z piękną fontanną, ślicznymi kolorowymi kamieniczkami, a także sklepikami, kawiarniami. Po przekroczeniu Bramy Człuchowskiej, tuż po lewej stronie znajduje się tur, symbol miasta, znajdujący się także w jego herbie. Niedaleko znajduje się pięknie odrestaurowane Gimnazjum. Trzeba przyznać, że to miejsce wyjątkowe i sprawiające, że chce się tam wrócić.

Tam da się wypocząć

Chojnice oczarowały mnie na tyle, że już ta krótka kilkugodzinna wycieczka sprawiła, że postanowiłam sprawdzić, jakie inne atrakcje turystyczne byłyby warte uwagi. Wśród nich z pewnością znajdzie się ZOO, Muzeum Historyczno-Etnograficzne czy Galeria Muzeum Janusza Trzebiatowskiego. A może jesteście mieszkańcami tego miasta? Podpowiedzcie, proszę, na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, a także które z atrakcji warto wziąć pod uwagę przy zwiedzaniu okolicy? Rynek w Chojnicach z pewnością znajdzie się na liście miejsc, gdzie zabiorę Martynę, aby i ona poczuła klimat tego miejsca!

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Zobacz także