Rynek w Chojnicach nieco przypomina mi ten w Brodnicy. Muszę przyznać, że z chęcią zatrzymałabym się tam na dłużej.

Rynek w Chojnicach

 Eksperymentarium w Chojnicach

 Rynek w Tucholi

 HOSW w Białej

Niespodziewana wycieczka do Chojnic

Wybierając się na obóz ornitologiczny do Funki, nie miałam pojęcia, że planowana jest wycieczka na rynek w Chojnicach. Wcześniej nie brałyśmy pod uwagę tego kierunku podróży, jednak muszę przyznać, że zmienimy zdanie, bowiem tamte rejony mają w sobie niesamowity klimat. O ile same Charzykowy jakoś mnie nie oczarowały, co prawda mają sielskie jezioro, a rejsy po Jeziorze Charzykowskim mają w sobie pewną magię, o tyle już Chojnice sprawiły, że z chęcią wybierzemy się w te rejony na kilkudniową wycieczkę. W planie było zwiedzenie Eksperymentarium, miejsca wyjątkowego, w którym dzieciaki mogą spędzić długie godziny, a i dorośli nie powinni się nudzić oraz przejście na rynek w Chojnicach, by obejrzeć Bramę Człuchowską, Bazylikę Mniejszą oraz sławnego tura.

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach to miejsce niezwykle klimatyczne, mające duszę i dające to odczuć na każdym kroku. To pasaż sklepów, nieco przypomina mi tym Chorzów, rynek z piękną fontanną, ślicznymi kolorowymi kamieniczkami, a także sklepikami, kawiarniami. Po przekroczeniu Bramy Człuchowskiej, tuż po lewej stronie znajduje się tur, symbol miasta, znajdujący się także w jego herbie. Niedaleko znajduje się pięknie odrestaurowane Gimnazjum. Trzeba przyznać, że to miejsce wyjątkowe i sprawiające, że chce się tam wrócić.

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Tam da się wypocząć

Chojnice oczarowały mnie na tyle, że już ta krótka kilkugodzinna wycieczka sprawiła, że postanowiłam sprawdzić, jakie inne atrakcje turystyczne byłyby warte uwagi. Wśród nich z pewnością znajdzie się ZOO, Muzeum Historyczno-Etnograficzne czy Galeria Muzeum Janusza Trzebiatowskiego. A może jesteście mieszkańcami tego miasta? Podpowiedzcie, proszę, na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, a także które z atrakcji warto wziąć pod uwagę przy zwiedzaniu okolicy? Rynek w Chojnicach z pewnością znajdzie się na liście miejsc, gdzie zabiorę Martynę, aby i ona poczuła klimat tego miejsca!

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Rynek w Chojnicach

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także