ardzo lubimy odwiedzać centra miast, gdyż zazwyczaj są niezwykle urokliwe. Rynek w Białymstoku również się taki okazał. Przekonaj się sam.

Rynek w Białymstoku

 ZOO w Białymstoku

 Co warto zobaczyć w Białymstoku?

 Park Branickich w Białymstoku

Wycieczka do Białegostoku

Już od kilku lat obiecywałyśmy sobie, że odwiedzimy województwo podlaskie. Zawsze jednak coś stawało nam na przeszkodzie i bardzo często nie były to kwestie finansowe, a kilometrowe właśnie. Z okolic Gniezna jest to prawdziwa wyprawa. W lipcu 2018 roku postanowiłyśmy jednak wybrać się w kolejną tak daleką podróż (kilka dni wcześniej odwiedziłyśmy Zakopane i Budapeszt) i nie żałujemy. Udało nam się zobaczyć bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że 4 dni były w Polsce, a dwa za granicą.

Rynek w Białymstoku

Rynek w Białymstoku

Rynek w Białymstoku

Rynek w Białymstoku

Rynek w Białymstoku

Rynek w Białymstoku to tak naprawdę bardzo duży deptak, na którym możemy podziwiać przepiękne budynki. Nieco dalej znajduje się cerkiew św. Mikołaja, do której można wejść, mając nakrycie głowy i będąc odpowiednio ubranym. Nie można w środku robić zdjęć, jednak widoki zapiszą się w Waszej pamięci. Warto być na to przygotowanym. Rynek w Białymstoku to miejsce, z którego jest bardzo blisko do praktycznie wszystkich atrakcji w mieście, co uznajemy za duży plus. Najdalej położone jest Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. profesora Andrzeja Myrchy, jednak jest to odosobniony przypadek.

Rynek w Białymstoku

Rynek w Białymstoku

Rynek w Białymstoku

Rynek w Białymstoku

Muzeum Podlaskie w tym mieście

W samym sercu rynku znajduje się Muzeum Podlaskie w Białymstoku, które także polecamy Waszej uwadze. W trakcie naszej wizyty była wystawa poświęcona wystrojowi wnętrz, dziecięcym zabawkom, nie zabrakło także obrazów, zastawy stołowej czy dawnych grzebieni. W piwnicy z kolei była wystawa czasowa, poświęcona archeologii. Na tym ostatnim za bardzo się nie znamy, jednak nie ukrywamy, że uwielbiamy oglądać wykopaliska z dawnych lat. Rynek w Białymstoku to duży plac, na którym można sobie spokojnie pospacerować. Jak już wspomniałyśmy, praktycznie wszędzie z niego blisko, więc warto to wykorzystać. Nam zwiedzenie praktycznie wszystkich zabytków miasta zajęło piechotą ok. 8-9 godzin.

Rynek w Białymstoku

Rynek w Białymstoku

Rynek w Białymstoku

Rynek w Białymstoku

Rynek w Białymstoku

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także