Będąc na Górnym Śląsku, przypadkiem trafiłyśmy do Rosarium w Katowicach. Czy warto się tam wybrać? Sprawdźcie sami.

Rosarium w Katowicach

 Antykwariat Kocham książki w Katowicach

 Muzeum Historii Katowic

 Rynek w Katowicach

Skąd to rosarium?

Wybieramy się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Katowicach. Trafienie tam graniczy niemalże z cudem, gdyż w Chorzowie z tablicy autobusowej dowiadujemy się, że ZOO znajduje się jednak w Katowicach. W końcu udaje nam się tam dotrzeć. Spacerując Aleją Żyrafy, nagle zauważamy tabliczkę z drogowskazem do rosarium. Skąd rosarium w Katowicach? Nie wiadomo. Jedno jest pewne – zachwyca.

Rosarium w Katowicach

Rosarium w Katowicach

Rosarium w Katowicach

Wstęp do rosarium w Katowicach jest bezpłatny. Wchodzi się tam główną bramą. Wewnątrz znajduje się mnóstwo ławeczek oraz trawa, na której także można przysiąść. Całości dopełniają latające ptaki i oczywiście róże, których jest tam mnóstwo. Są one w najróżniejszych kolorach, kombinacjach i miejscach. Idąc główną aleją, możemy podziwiać te wspaniałe kwiaty po obu stronach drogi. Prawdziwą przyjemnością jest spędzanie tam czasu wolnego.

Rosarium w Katowicach

Rosarium w Katowicach

Idealne miejsce na wypoczynek

Odpocząć można niemal wszędzie. Jeśli wybieramy łono natury, możemy udać się do lasu, parku lub właśnie rosarium w Katowicach. Wstęp do tego miejsca jest darmowy, można usiąść na ławeczce i naprawdę świetnie wypocząć. W słoneczne dni to wspaniały, bezpłatny relaks. Podczas naszego pobytu w rosarium w Katowicach znajdowało się wiele osób. Jest to także doskonałe miejsce, np. dla psów, by mogły się wybiegać. Rosarium w Katowicach to miejsce bardzo ładne, lecz niestety mało znane. Przygotowując się do wyjazdu do śląskich miast sprawdziłyśmy miejsca warte uwagi. Niestety, ani na jednej stronie nie przeczytałyśmy o rosarium. Szkoda, że jest to ta mało rozpowszechniona informacja. Trafiłyśmy tam przypadkiem i cieszymy się, że było dane nam obcować z tyloma różami.

Rosarium w Katowicach

Rosarium w Katowicach

Przed lub po ZOO

W okolicy kilkudziesięciu metrów znajdują się budki ze słodkimi napojami lub przekąskami. Możemy się w nie zaopatrzyć i skonsumować posiłek właśnie w rosarium. Jest to idealne miejsce, by wypocząć przez zwiedzaniem Śląskiego Ogrodu Zoologicznego lub odpocząć po obejściu tego terenu. Naprawdę warto odwiedzić rosarium w Katowicach. Pretekst ku temu zawsze się znajdzie.

Rosarium w Katowicach

Rosarium w Katowicach

Rosarium w Katowicach

Rosarium w Katowicach

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także