Rezerwacja bezzwrotna – czy to duże ryzyko? Dziś przedstawiamy Ci wady i zalety tego rozwiązania. Jak myślisz, których jest więcej?

Rezerwacja bezzwrotna - czy to duże ryzyko?

Czy pokoje wieloosobowe to dobry pomysł na samodzielny nocleg?

Gdzie spać w pomorskim?

Wcześniejsza rezerwacja noclegu się opłaca

Podróże wiążą się ze sporymi kosztami

Prawda jest taka, że podróże, nieważne, czy po bliższej, czy dalszej okolicy, zawsze wiążą się z jakimiś kosztami. Zazwyczaj dużymi. Mimo wszystko wychodzimy z założenia, że warto robić to co się uwielbia, a wycieczki są jedną z tych rzeczy, bez których nie wyobrażamy sobie dalszego życia. Zazwyczaj okres od późnej jesieni do wczesnej wiosny jest u nas martwy, więc jest to dobra okazja do tego, by coś zaoszczędzić. Jak to mówią, ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. Zawsze lepiej oszczędzić, niż przepłacić. Jak to zrobić?

Rezerwacja bezzwrotna – czy to duże ryzyko?

Słyszeliście o takim rozwiązaniu jakim jest opcja rezerwacji bez możliwości odwołania? Rezerwacja bezzwrotna – czy to duże ryzyko? Naszym zdaniem, nie za wielkie. Przy rezerwacji np. bez Booking.com można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych przy wcześniejszej rezerwacji bez możliwości odwołania. Wiadomo, że zawsze może nam coś wyskoczyć, ale to tak jak z pociągiem. Jak się kupi bilet wcześniej, to jest taniej. Ostatnio skusiłyśmy się na opcję tańszego, nieodwołalnego noclegu i byłyśmy bardzo zadowolone. Ryzyko, że byśmy nie pojechały, było niewielkie, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogłyśmy przeznaczyć na zwiedzenie kilku atrakcji więcej.

Jazda w ciemno

Wychodzimy z założenia, że jazda do danego miasta w ciemno i szukanie noclegu na miejscu nie jest dla nas. Tak naprawdę nie wiadomo, czy będą wolne miejsca i dodatkowo, czy w efekcie końcowym jeszcze bardziej nie przepłacimy zamiast zyskać. Zawsze mamy zarezerwowane lepsze lub gorsze miejsce noclegowe i nie musimy martwić się tym, gdzie spędzimy nadchodzące noce.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także