Przystań Naleśnikarnia w Koninie (ul. Wojska Polskiego 3) znajduje się nad malowniczym Bulwarem. Już samo to powinno być zapowiedzią prawdziwej uczty, czy aby na pewno?

Przystań Naleśnikarnia w Koninie

 Park Miejski w Słupcy

 Muzeum Regionalne w Słupcy

 Park Makiet Mikroskala w Koninie

Wycieczka do Konina

Konin zwiedzałyśmy wzdłuż i wszerz będąc w 3 klasie liceum, przygotowując się do egzaminu na prawo jazdy. Trochę czasu już minęło, a nas ostatnimi czasy ciągnęło, by znów odwiedzić to miasteczko. Może nie super rozwinięte pod względem gastronomicznym, ale ich Park Makiet ,,Mikroskala” skutecznie sprawił, że wraz z dzieciakami trudno nam było stamtąd wychodzić. Wybawieni, wyszaleni w pokoju kulkowym, udaliśmy się na obiad. Martyna niestety nie mogła uczestniczyć w tej podróży, obiecuję więc, że na pewno wrócimy do Przystań Naleśnikarnia w Koninie. Ich naleśniki z powidłami i sosem czekoladowym są prawie tak pyszne, jak uwielbiane przeze mnie burgery w Kuranty Bistro!

Przystań Naleśnikarnia w Koninie

Przystań Naleśnikarnia w Koninie

Przystań Naleśnikarnia w Koninie

Trzeba przyznać, że już na etapie ustalania menu nie było większych problemów. Lokal spokojnie jest w stanie pomieścić ok. 40 osób, jednak nieco zawiódł nas czas oczekiwania. Zostałyśmy poinformowane, że bez problemu na podaną godzinę posiłek będzie gotowy. Na miejscu jednak okazało się, że naleśniki są przygotowywane na bieżąco, więc w Przystań Naleśnikarnia w Koninie zamiast spędzić pół godziny, spędziłyśmy półtora. Nie był to jednak w żadnym razie czas stracony. Naleśniki były tak dobre i duże, że nie wszyscy dali radę zjeść swoje porcje. Sama naleśnikarnia składa się z dwóch pomieszczeń, naleśniki są smażone na oczach klientów. Menu jest bardzo bogate, myślę, że spokojnie mogę powiedzieć, że Przystań Naleśnikarnia w Koninie to istna perełka na tutejszej gastronomicznej mapie.

Przystań Naleśnikarnia w Koninie

Przystań Naleśnikarnia w Koninie

A po przysmakach… czas na spacer

Toaleta schludna, stoły elegancko zastawione. Biorąc pod uwagę czas zamówienia jednego naleśnika, nie mam się do czego przyczepić. Przystań Naleśnikarnia w Koninie to naprawdę miłe, sympatyczne i, co najważniejsze, smaczne miejsce. Zdając jednak sobie sprawę, że cała wycieczka na raz nie jest ostatecznie trafionym pomysłem, proponujemy wybrać się do otwartego bezpłatnego mini ZOO, które polecił nam Pan właściciel, a o którym wcześniej nigdzie nie czytałyśmy. Po wyjściu z lokalu idziemy kawałek prosto, skręcamy w prawo i wzdłuż Bulwaru idziemy spacerkiem max. 10 minut.

Przystań Naleśnikarnia w Koninie

Przystań Naleśnikarnia w Koninie

Przystań Naleśnikarnia w Koninie

Na miejscu znajduje się otwarta siłownia na powietrzu, a także kilkanaście zwierzątek. Może warto pomyśleć, czy nie zrobić wymiany? Część grupy do ZOO i plac zabaw, druga połowa na obiad. Później – zamiana. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiecie, pamiętajcie o Przystań Naleśnikarnia w Koninie. To miejsce tworzone z sercem i pasją do jedzenia, a to widać już zaraz po przekroczeniu progu. Podobnie jak pozytywne nastawienie do gościa. Daję temu miejscu mocną 5!

Przystań Naleśnikarnia w Koninie

Przystań Naleśnikarnia w Koninie

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także