Przekąski idealne na podróż koleją powinny być w miarę tanie, zdrowe i być w nienaruszonym stanie na końcu naszej wycieczki. Co warto zabrać w podróż?

Przekąski idealne na podróż koleją

 Tagiatelle z brokułami i papryką

 Sałatka z czerwoną fasolą, żółtym serem i kukurydzą

 Ciasto jogurtowe z jabłkami

Bardzo lubimy podróżować!

Tak naprawdę od zawsze lubiłyśmy podróżować, jednak przez chyba 15 lat rok w rok jeździłyśmy nad morze. Oczywiście w ciągu roku odbywałyśmy też inne wycieczki, jednak w pewnym momencie ,,wielka woda” nam się przejadła. Doszłyśmy do wniosku, że ileż można jeździć na północ Polski i wygrzewać się na słońcu, którego tak naprawdę za bardzo nie lubimy. Uwielbiamy słoneczne dni, jednak leżenie na kocu nie należy do naszych ulubionych zajęć w samo południe. Niemniej, po kilku latach przerwy znów chętnie rokrocznie tam wracamy, tym razem by pochodzić ulicami miasta i pozwiedzać. Od nas nad morze są ze 3 h jazdy pociągiem, ale nigdy nie zapomnimy naszej ponad 15-godzinnej podróży z Dębicy w okolice Gniezna. Byłyśmy wykończone! Całe szczęście, że większą część wycieczki odbyłyśmy nocą, choć z drugiej strony nieco obawiałyśmy się o swoje dobre samopoczucie.

Przekąski idealne na podróż

Gdyby nie jedzenie w podróży, które szykowałyśmy sobie przed samą wycieczką, z pewnych wojaży pewnie wróciłybyśmy bardzo głodne 🙂 Tak naprawdę nigdy nie mamy pojęcia, czy przypadkwo nie będzie opóźnienia pociągu lub autobusu, czy nie będzie jakiejś kolizji na drodze. Nawet jadąc gdzieś samochodem nie możemy mieć pewności, że dotrzemy na miejsce zgodnie z tym co wskazuje nam Google Maps. W bliższe i dalsze podróże zawsze stawiamy na jakieś nie kruszące się ciasteczka, ale też domowe ciasta i przede wszystkim kanapki. Bardzo fajnym pomysłem jest też zabranie do środka transportu jakiejś delikatnej warzywnej sałatki czy termosu z ciepłym napojem. Jest to o tyle wygodne zwłaszcza wtedy, gdy nasza trasa ma być naprawdę bardzo długa i być może wyczerpująca.

Coś na mały głód

Wychodzimy z założenia, że podczas pokonywania trasy nie ma co się przejadać. Nie bierzemy ze sobą tony jedzenia, gdyż na miejscu zawsze istnieje możliwość dokupienia czegoś na mniejszy i większy głód. Nigdy nie jedziemy jednak w podróż z pustą ręką, gdyż nie wiadomo co może się wydarzyć. Jesteśmy bardzo ciekawe, na co najbardziej wy stawiacie? Jakie przekąski idealne na podróż wy możecie nam polecić? Może macie jakiś sprawdzony przepis?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także