Przeczytam 52 książki w 2019 roku. A może 152? Nie ma rzeczy niemożliwych. Rok 2018 Martyna ukończyła ze 197 przeczytanymi powieściami. Ja zaś stanęłam na 141. Jak wypadnie 2019 rok?

Przeczytam 52 książki w 2019 roku

 Książka czy film?

 Audiobooki w podróży

 Fenomen Remigiusza Mroza

Czas na lekturę znajdziemy zawsze

Prawdą jest, że czytać uwielbiałyśmy już od dzieciństwa. Pani w szkolnej bibliotece była w szoku, jak w takim tempie możemy pochłaniać kolejne dziecięce historie. Wszystkie lektury miałyśmy zawsze przeczytane na czas, a oprócz tego lubiłyśmy także sięgać po inne pozycje. Szczególnie uwydatniło się to na studiach. Okazało się, że utworzono tylko filologię rosyjską bez znajomości języka. My rosyjskiego w tamtym momencie uczyłyśmy się już 12 lat, więc miałyśmy sporo wolnego czasu. Od tamtej chwili minęło parę lat. Studia skończyłyśmy, pozakładałyśmy firmy, ale na lekturę czas zawsze się znajdzie.

Przeczytam 52 książki w 2019 roku

Z pewnością kojarzysz takie wyzwanie Przeczytam 52 książki w 2019 roku? Było ono już w latach ubiegłych i będzie pewnie też w następnych. Głównie polega ono na tym, by w Polsce zapanował wzrost czytelnictwa, a ma temu pomóc czytanie chociaż jednej książki tygodniowo. 2019 rok jest dla nas niezwykle intensywny. Najpierw robiłyśmy 3 kursy internetowe, potem doszedł duży ZUS i brak premii z jednej z odrośli biznesu, więc trzeba się sporo napracować. Na kilka stron jednak zawsze znajdziemy czas, a ziarnko do ziarnka, i zbierze się miarka.

Liczy się Twój gust

Niektórzy w Internecie oburzają się, że nie liczy się przecież ilość, a jakość. Że jedni czytają klasykę, a inni harlequiny. Klasyka kontra tanie romansidła. W naszym odczuciu, nieważne co czytasz. Ważne jest, że w ogóle to robisz. Wyzwanie Przeczytam 52 książki w 2019 roku ma tak naprawdę na celu zmobilizowanie cię do sięgnięcia po słowo pisane. Dzięki temu lepiej obędziesz się z gramatyką, pisownią, ortografią. Rodzice dziwią się, że ich dzieci nie potrafią pisać, a w życiu nie miały książki w ręku. To wszystko się z czegoś bierze. Dzięki licznym lekturom rozwija się wyobraźnia i przede wszystkim szlifujemy ortografię i inne sprawy, przydatne w dalszym i całym życiu.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także