Bądźmy szczerzy – nikt nie lubi przepłacać. My też. Wy również. Przygotowałyśmy więc dziś wpis z promocjami, które oferuje PKP na przejazdy kolejowe.

Promocje PKP

 Sytuacje, które mogą Cię spotkać w pociągu

 Wykorzystaj każdy dzień podróży

 Odblaski w podróży

Promocje PKP

Oferta ,,Wcześniej taniej” naprzejazdy TLK. Oferuje ona zniżki od 30% (bilet zakupiony od 15-30 dni przed terminem) przez 20% (1-14 dni) oraz 10% (po wyprzedaniu limitu miejsc II poziomu lub 2-6 dni do wyjazdu). Nie ma co ukrywać, że przejazdy TLK należą do jednych z droższych, jednak dzięki tej zniżce przy zakupie biletu odpowiednio szybko możemy dużo zaoszczędzić. My np. korzystając także z legitymacji studenckiej za bilety w obie strony do Łodzi zapłaciłyśmy ok. 60 zł.

Bilety regionalne

Bilety ,,regionalne” – nie mogę znaleźć, jak to się dokładnie nazywa. Istnieją jednak połączenia ,,regionalne” ze specjalną zniżką, jak np. za przejazd na stacji Bydgoszcz-Toruń za bilet 100% zapłacimy ok. 7,50, a Toruń-Brodnica niecałe 15 zł. Oczywiście promocja działa w obie strony. Warto popytać, czy w Waszym regionie nie ma takich ofert.

Ty i raz, dwa, trzy

Oferta ,,Ty i raz, dwa, trzy” – nie byłam pewna, czy jeszcze istnieje, bowiem korzystałyśmy z niej z 2 lata temu. Chodzi o to, że pierwsza osoba płaci pełną kwotę za swój przejazd, a pozostałe mają zniżkę. Nie jest jednak do końca objaśnione, jak wysoka ona jest. Najlepiej zapytać w kasie, czy jest to uwzględniane. Dotyczy ona Przewozów Regionalnych.

Bilet weekendowy TLK

Bilet weekendowy TLK – ważny od piątku od godz. 19.00. do poniedziałku do godziny 6.00. Nie są uwzględniane żadne ulgi z tytułu legitymacji szkolnej, czy studenckiej. Bilet w 2 klasie kosztuje 154 zł. Dość drogo. Zależy w sumie, jak na to spojrzeć. Jeżeli planujecie podróż kilku-, czy kilkunastogodzinną wtedy może to być korzystne.

A Wy znacie jeszcze jakieś oferty, czy promocje PKP? Z chęcią dopiszemy 🙂

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także