Kupując kolekcję kioskową ,,Wszystkie kolory miłości” miałam w planach sukcesywnie się z nią zapoznawać. W końcu nadszedł czas na tom 16 – ,,Prawdziwy cud” Nicholas Sparks.

,,Prawdziwy cud" Nicholas Sparks

 ,,Na ratunek” Nicholas Sparks

 ,,We dwoje” Nicholas Sparks

 ,,Bezpieczna przystań” Nicholas Sparks

Nicholas Sparks wzrusza i zachwyca

Muszę przyznać, że dotychczas w większości przypadków mam bardzo przyjemne wspomnienia dotyczące lektury kolejnych powieści autorstwa tego znanego na całym świecie pisarza. Tym razem jednak, niestety, było nam nie po drodze i ,,Prawdziwy cud” Nicholas Sparks okazał się dla mnie lekką męczarnią. Postanowiłam jednak zapoznać się z wszystkimi publikacjami z serii, więc i tej nie chciałam odłożyć na półkę, nie przeczytawszy ostatniego zdania. O czym właściwie jest kolejna historia tego znamienitego autora?

,,Prawdziwy cud” Nicholas Sparks

,,Prawdziwy cud” Nicholas Sparks to historia Jeremy’ego Marsha, mężczyzny z przeszłością, przez którą po części rozpadło się jego pierwsze małżeństwo. Sytuacja niezależna od niego, z czasem coraz częstsze wyjazdy spowodowały, że jego żona nie potrafiła dalej wytrwać w tym związku. Tymczasem na prośbę Doris McClellan przybywa do uroczego miasteczka, gdzie podobno na cmentarzysku zjawiają się duchy… Mężczyzna nie wierzy w takie wytłumaczenie, przy pomocy pracującej w bibliotece Lexie Darnell z czasem dociera do rozwiązania tej zagadki. Przy okazji przybliżając się do samej bibliotekarki. Tylko, czy dziewczyna zgodzi się mu zaufać?

Co dalej?

Muszę przyznać, że o ile uwielbiam książki Nicholasa Sparksa, o tyle ,,Prawdziwy cud” kompletnie mi nie podszedł. O ile sama historia wydaje się naprawdę interesująca, o tyle już przedstawienie jej nieco w moim odczuciu kulało. Do tego stopnia, że zrobiłam sobie przerwę pomiędzy na inną powieść polskiej autorki, by ponownie do niej wrócić. Niestety, moje odczucia zupełnie się nie zmieniły. Z przyjemnością jednak obejrzałabym na podstawie tej powieści ekranizację, bo jestem przekonana, że wycisnęłaby łzy niejednemu twardzielowi. Takie właśnie są książki tego pisarza – zmuszają do refleksji, poruszają czułe struny. Ta też, chociaż w mniejszym stopniu.

Wpis powstał w ramach kampanii społecznej promującej czytelnictwo #wakacjezksiążką, zorganizowanej przez SAVE THE MAGIC MOMENTS oraz Klub Książki PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ.

Zobacz także