Mając własną działalność mamy szerokie spektrum możliwości. Praca w domu czy w biurze jest jedną z nich. Co wybrać?

Praca w domu czy w biurze

 Urlop a własna działalność

 Praca na etacie? Nie, dziękuję.

 Praca w określonych godzinach

Praca w domu

Niewątpliwą zaletą pracy w domu jest fakt, że nie musimy wstawać wcześnie rano, nikt nie stoi nad nami i nie pilnuje, czy wywiązujemy się ze swoich obowiązków. Możemy pracować przy biurku, w łóżku, pomiędzy robić sobie tyle przerw, ile tylko chcemy. Z drugiej strony, warto wydzielić sobie w mieszkaniu przestrzeń służbową, gdzie konkretnie będziemy mieli jako taki porządek i nie będziemy się rozpraszać. Warto ustalić sobie limity dzienne, np. zadzwonię do 30 potencjalnych klientów, napiszę 2 wpisy copywriterskie, w końcu zastanowię się nad planem dnia. Warto pamiętać także o przerwach, nie powinny one jednak trwać cały dzień. Zawsze wydawało mi się, że praca w domu będzie spełnieniem moich marzeń. Tymczasem okazuje się, że o ile nie lubię monotonii, o tyle praca w zaciszu mieszkania także nie do końca spełnia moje oczekiwania.

Praca w biurze

Przeciwieństwem jest praca w biurze, od-do. Przynajmniej teoretycznie. Spełnia ona wiele aspektów, których brakuje w mieszkaniu. Mamy biurko, komputer, zmieniamy przestrzeń. Jak wynika z badań, o ile starsi ludzie wolą, gdy odwiedzamy ich z naszą ofertą, czy dograniem szczegółów w domu, o tyle młodzi, rozpoczynający karierę zdecydowanie wolą wybrać się do biura, gdzie w profesjonalnej scenerii mogą porozmawiać o nurtującej ich kwestii. Praca w biurze daje poczucie stabilności. Także należy pamiętać o przerwach, jeżeli nie jesteście zobowiązani przebywać w nim cały dzień, śmiało możecie wyskoczyć na obiad, czy kawę.

Praca w domu czy w biurze – chaos&stabilność

Praca w domu czy w biurze. Jeśli myślę o tej pierwszej, kojarzy mi się słowo chaos. Teoretycznie sami ustalamy godziny pracy, musimy być jednak niezwykle skrupulatni, odpowiedzialni i uporządkowani, aby faktycznie ją wykonać. Wybierając pracę w biurze, odczuwam stabilność. Wiem, że w każdej chwili mogę wyjść, ale z drugiej strony zmiana otoczenia dobrze mi robi. Ciekawa jestem, co Ty byś wybrała – pracę w domu czy w biurze?

Zobacz także